VI-y Kongres Polonii Medycznej
Czestochowa, 21-24 czerwca 2006

Po 9-cio letniej przerwie, (III Kongres miał miejsce w 1997 r.) Konres Polonii Medycznej odbył się ponownie w Częstochowie. W międzyczasie komunikacja przez Internet stała się czymś codziennym i na zjazd przyjechało około 1500 osób (960-ciu lekarzy) w tym po raz pierszy duża grupa lekarzy z Polski, ktorzy aktywnie wzięli udział zarówno w częsci naukowej jak i towarzyskiej kongresu. Kongres odbył się pod hasłem „Plagi naszych czasów; co nowego w diagnostyce i terapii”.
Tematyka medyczna dotyczyła głównie kardiologii, onkologii, traumatologii, jak też problemów etycznych w medycynie. Po raz pierszy uczestnicy kongresu moglii obejrzeć operację kardiologiczną bezpośrednio transmitowaną z bloku operacyjnego. Najważniejsze polskie autorytety w dziedzinie kardiologii uczestniczyly w Kongresie, jak też wielu wybitnych naukowców zagranicznych polskiego pochodzenia.
image035-1024x621Sesja kardiologiczno-kardiochirurgiczna (od lewej; J. Sadowski /Kraków/, F.Forycki /Berlin/, J. Borowiec /Uppsala/,A. Bochenek /Katowice/, M.Zembala /Zabrze/)

Ukoronowaniem imprez towarzyszących był gigantyczny piknik w Koszęcinie z występem zespołu Sląsk dla 1500 uczestników kongresu. Należy podziwiać kolegów z częstochowskiej Izby Lekarskiej, którzy poza piknikiem przygotowali imponujacą ilość imprez towarzyszacych (patrz ponizej).

VI-y

VIe Kongres

Kilka zdjęć które oddają atmosfere tego niezwykle sympatycznego spotkania (trzeba kliknąć na miniaturę aby  powiększyć niektóre zdjęcia).

Więcej szczegołów odnośnie VI-ego Kongresu można znaleźć na witrynie wydawnictw medycznych :

Sprawozdanie w gazecie medycznej PULS
Sprawozdanie w Gazecie Lekarskiej