22 czerwca 2019 roku odbyło się X-e Jubileuszowe Spotkanie Polskich Towarzystw Lekarskich na Białorusi. Miejscem spotkania w tym roku była Puszcza Białowieska, a organizatorem Spotkania – Polskie Towarzystwo Lekarskie w Baranowiczach.
Na Spotkanie przybyło 132 osoby.
Zaszczycili swoim przybyciem :
– Konsul RP w Brześciu Michał Zawiasa
– 12-osobowa Delegacja Naczelnej i Sląskiej Izby Lekarskiej na czele z wice-prezesem NIL Jackiem Kozakiewiczem
– delegacja Polskiego Towarzystwa Częstochowskiego na czele z prezesem Beatą Zawadowicz

Uczęstniczyli w Spotkaniu jak zawsze członkowie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego na Grodzieńszczyźnie, Lidzki Oddział PTL na Grodzieńszczyźnie, Stowarzyszenie Polonii Medycznej w Mińsku, Stowarzyszenie Lekarzy Polskich przy Mińskim Oddziale Miejskim.  Występ chóru Kraj Rodzinny z Domu Polskiego w Baranowiczach spowodował, że Spotkanie było bardziej uroczyste. Atmosfera Spotkania była jak zawsze bardzo serdeczna i towarzyska.

Poniżej kilka zdjęć z tego udanego spotkania, ktore odbyło się przy pięknej pogodzie.

IMG_8332

IMG_8330 IMG_8333 IMG-1725

Chór Domu Polskiego w Baranowiczach

IMG_8331

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polskie Towarzystwo Lekarskie w Baranowiczach
Польскае Таварыства лекараў у Баранавiчах

Chce poinformowac, ze 22 czerwca 2019 roku PTL w Baranowiczach organizuje Xe Świętojańskie Spotkanie Polskich Towarzystw Lekarskich na Białorusi. Miejscem spotkania jest Puszcza Białowieska. Celem spotkania jest podtrzymanie i szerzenie kontaktów koleżeńskich wsród lekarzy polskiego pochodzenia na Białorusi. Spotkania odbywają się coraz w innym miejscu i pomagają lepiej zapoznać się z zabytkami, historią, przyrodą swego kraju zamieszkania. Od paru lat nasze spotkania stały się międzynarodowymi, ponieważ z wielką chęcią dojezdżają na nich lekarze z Polski, Litwy. To dobra okazja do zwiedzania Białorusi i nawiązania kontaktów z lekarzami polskiego pochodzenia na Białorusi.

Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów z zagranicy (informacje dotyczące ewentualnych obowiązków wizowych na dole tej strony).

 

Program spotkania.

 

               X-e Świętojańskie Spotkanie Polskich Towarzystw Lekarskich na Białorusi

                                                                 22 czerwca 2019 roku

10.30-11.30        Msza Sw.w Kościele Sw. Trójcy w Kamieńcu w intencji lekarzy i wszystkich  pracowników    Slużby Zdrowia

11.30-12.30    Zwiedzanie Wieży Kamienieckiej

12.30-14.30    Przejazd do Puszczy Białowieskiej

14.30              Uroczyste otwarcie Spotkania

16.00              koncert chóru Kraj Rodzinny z Domu Polskiego w Baranowiczach

17.00              piknik, zabawa taneczna

21.00              pożegnanie uczęstników

 

Pobyt w Białorusi może być bezwizowy do 30 dni w przypadku przyjazdu samolotem przez Mińsk, w tym 5 dni bez rejestracji. Można wtedy zwiedzać całą Białoruś.
Przyjazd innym środkiem transportu może być bezwizowy, ale tylko do okręgu przygranicznego, do Puszczy Białowiejskiej włącznie,  o ile wjazd odbędzie się przez  Brześć (dotyczy to również wjazdu do Kamieńca). Natomiast do Grodna wyjazd bez wizy jest w tym przypadku niemożliwy.
Można również przyjechać dowolnym środkiem transportu na zaproszenie z wyrobieniem wizy i wtedy nie ma żadnych ograniczeń w  poruszaniu  się po  kraju.
Przy okazji, oczewiście  można zwiedzić Nieświż, Mir, Nowogródek, Switeź – odległość od Baranowicz 40-50 km, odległość Baranowicz od Minska – 140 km, od Brzescia – 220km,  od Grodno – 160  km.
Rezerwacji hotelowych należy dokonać indywidualnie.
PTL  w Baranowiczach odpowiada calkowicie za organizację Spotkania Swietojanskiego w dniu 22 czerwca.
Oczywiście możemy pomóc, w miarę naszych możliwości, w organizacji wizyt w innych regionach Białorusi. Zależy nam aby nikt nie czuł się zawiedziony pobytem na Białorusi. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt drogą mailową: Maria Syczewska <marja.syczewska@gmail.com>

Serdecznie zapraszamy na  nasze Spotkanie! Zapewniamy dobry nastrój, serdeczną atmosferę, wspaniałą zabawę!

Maria Syczewska
Prezes PTL w Baranowiczach
Tel/fax +375 163 663087
Tel.kom. + 375 296431792
ul.Starodubowskaja14
225360 m. Baranowicze
Belarus