Uncategorized

Komitet Doradczy – Skład

14 grudnia, 2017

KOMITET DORADCZY

Komitet Doradczy Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych został powołany do życia w roku 2016 -ym.
Komitet Doradczy grupując zasłużonych działaczy stowarzyszeń federacyjnych jest ważną instancją, pomocną w organizacji działalności federacyjnej.

Aktualnie w skład Komitetu Doradczego wchodzą :

Sivicka B 3Dr Bronisława SIWICKA

Były wieloletni ordynator oddziału chorob wewnętrznych w Wilnie, współzałozycielka i wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Medycznego na Litwie, w latach 2010-2016 wiceprezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych, członek Komisji Pamięci i Godności Narodowej Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych, wyróżniona wieloma odznaczeniami, m.in. Zlotym Krzyzem Zaslugi RP,  Złotym Medalem Alberta Schweitzera, Pro gloria medici, Statuetka Biegańskiego oraz  medalem „Za zasługi w krzewieniu polskości na Litwie”.
 

K.MurawskiDr hab.Krzysztof MURAWSKI

Urodzony i wychowany w Warszawie, gdzie odbył studia lekarskie i uzyskał stopnie naukowe doktora medycyny i docenta. Praca zawodowa: Instytut Hematologii w Warszawie, 1951–1969; American Red Cross Blood Program, Washington, DC, 1970–1995. Działalność polonijno-medyczna: Polish American Health Association (PAHA), Washington, DC, President, 1993–1996; Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych, Prezes, 1996–1998. Obecnie na emeryturze mieszka w Raleigh, stan Północna Karolina, USA.

M.R. Prof. Marek RUDNICKI

Profesor chirurgii w Chicago. Prezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych w latach 2009-2016.
Organizator kongresów Polonii Medycznej w Toruniu w 2010 (wraz z J.Borowcem), Krakowie w 2013 i w Warszawie w 2016r. Aktualnie prezes PAMS w Chicago.

fullsizeoutput_6a93Dr Piotr KONOPKA

Ginekolog-położnik, obecnie na emeryturze. Wieloletni działacz polonijny we Francji. Jeden z założycieli i wieloletni prezes AMOPF-u. Jeden z założycieli Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych w 1994 r.

Dr Janusz KASINA

Ginekolog w Sztokholmie. Jeden z głównych animatorów działalności polonijnej w Szwecji. Wieloletni prezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Organizator Kongresów Polonii Medycznej w Warszawie w 2000r. i w Gdansku w 2019 r.

Inne posty

70. Bal Lekarski w Chicago

Serdecznie zapraszamy na Bal Charytatywny z okazji 70. edycji Physicians’ Platinum Jubilee, który odbędzie się 6 października 2023 r. Gospodarzem ceremonii będzie kultowy klub Union League w Chicago. Bal jest naszym głównym wydarzeniem charytatywnym. Całkowity dochód przeznaczony jest na Fundusz Stypendialny i przekazywany studentom medycyny, stomatologii i weterynarii. Polsko-Amerykańskie Towarzystwo Medyczne od lat przyznaje pokoleniom młodych specjalistów setki tysięcy dolarów. Udało nam się także zorganizować wiele spotkań i seminariów, aby pomóc studentom w dalszej karierze zawodowej. Nasi członkowie to nauczyciele, mentorzy i profesjonaliści, którzy poświęcają swój czas i wysiłek na osiągnięcie sukcesu. Staramy się, aby nasi młodzi lekarze byli doceniani i zachęcani do pójścia dalej i przekraczania ograniczeń wynikających z ich wykształcenia medycznego Doroczny Bal Charytatywny Lekarzy to nasze największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie. Jesteśmy dumni, ... 70. Bal Lekarski w Chicago

Zaproszenie na Sympozjum oraz Europejski Bal w Düsseldorfie

Szanowni Państwo, W dniach 17-19.11.2023 zapraszamy do Düsseldorfu na:  XXXI Sympozjum Medyczne i XXVI Europejski Bal Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech oraz Spotkanie Integracyjne Polonijnej Młodzieży Medycznej. Więcej informacji na stronie PTM. Program ramowy: 17.11.2023  14:00 do 17:00 Zebranie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych w formie hybrydowej (miejsce obrad będzie ustalone)  od 19:00 kolacja w jednej z restauracji na starym mieście w Düsseldorfie dla chętnych  od 21:00 wieczorne spotkanie integracyjne dla wszystkich chętnych  18.11.2023  9:00 do 13:00 Spotkanie Integracyjne Polonijnej Młodzieży Medycznej w Instytucie Polskim w Düsseldorfie Zgłoszenia na: prezes@ptm-de.com  od 14:00 rejestracja uczestników Sympozjum Naukowego i Uczestników Balu Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech w Radisson Blu Conference Hotel – Düsseldorf- Golzheim, Karl-Arnold Platz 5  15:00 do 17:00 Sympozjum Naukowe Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech (w ... Zaproszenie na Sympozjum oraz Europejski Bal w Düsseldorfie