Dr Bronisław Orawiec donosi z Malty

39e Światowe Igrzyska Medycyny i Służby Zdrowia

16-23 czerwca, 2018 r., Malta

Światowe Igrzyska Medycyny i Służby Zdrowia (World Medical and Health Games) odbyły się w tym roku na śródziemnomorskiej wyspie Malta. Stolica Malty – Valetta, Europejska Stolica Kultury 2018, nazywana „muzeum na wolnym powietrzu”, jest najbardziej nasłonecznioną stolicą Europy, wpisaną w całości od 1980 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

W zawodach trwających 8 dni (16-23 czerwca 2018) uczestniczyło ponad 1,400 lekarzy oraz pracowników służby zdrowia z 42 krajów. Wśród dyscyplin sportowych znalazły się 23 lekkoatletyczne kategorie olimpijskie. W tenisie ziemnym startowali zawodnicy z następujących państw: Anglia, Argentyna, Austria, Chorwacja, Łotwa, Francja, Holandia, Kanada, Maroko, Niemcy, Polska, Słowenia, Słowacja, USA, Włochy oraz Węgry.

Klub Sportowy „Bronek” ZLP w Chicago był reprezentowany przez dr. Bronisława Orawca, który odniósł sukces zdobywając dwa medale w tenisie ziemnym:

srebrny medal i tytuł wicemistrza świata w grach podwójnych z partnerem z Kanady Marc Richerem oraz brązowy medal w grach pojedynczych.

Podczas Igrzysk odbyło się także Międzynarodowe Sympozjum Medyczne (International Sport Medicine Symposium). Kolejne, 40. Światowe Igrzyska Medycyny i Służby Zdrowia odbędą się w Budva, Czarnogóra (Montenegro) w dniach 22-29 czerwca 2019 r. Zachęcam Koleżanki i Kolegów do wzięcia udziału w tej pięknej sportowej imprezie. Osobom zainteresowanym polecam stronę internetową organizatorów: www.medigames.com.

1.