Doniesienia

Spotkanie Świętojańskie 2017

4 lipca, 2017

2017
Świętojańskie Spotkanie Polskich Towarzystw Medycznych na Białorusi

Swiętojańskie Spotkanie Polskich Towarzystw Medycznych na Białorusi miało miejsce w Mińsku 24 czerwca 2017.

Organizatorzy:
Stowarzyszeniе Polonii Medycznej w Mińsku
Polskie Towarzystwo Lekarskie na Grodzienszczyźnie
Polskie Towarzystwo Lekarskie w Baranowiczach

 

Chciałam w imieniu całej naszej grupy z Wilna podziękować za zaproszenie na Białoruś Marysi Syczewskiej, Kazikowi Jodkowskiemu i Ruslanu Horodko, oraz całej ogromnej reszcie bardzo sympatycznych ludzi z Baranowicz, Mińska, Grodna, Brześcia.
Było nas chyba około 100 osób, przede wszystkim z Białorusi, kilka osób z Litwy i kilka z Polski, rozpoczęło się wszystko w pięknym kościele z sympatycznym księdzem; msza po polsku, a jakie podziemia ma ten kościół, i mozna tam napic się kawy i zjeść ciasteczko i porozmawiać, potem była wycieczka, pogoda spłatala figla i padał non stop deszcz, ale Pan przewodnik nie pozwalał się rozluźniać, w końcu spotkanie w letniej kawiarence, nad brzegiem rzeki, gdzie był piękny koncert zespołów folklorystycznych, chórow, zespołu smyczkowego, Panowie z Grodna zabawiali nas kawałami i fantastycznymi piosenkami, a na koniec tańce przy superowej muzyce DJ’a i puszczanie wiankow Świętojanskich na rzece.
Jednym słowem, koledzy, za rok ma być spotkanie w Grodnie, w koncu czerwca, juz wszyscy byli zapraszani na nie, namawiam na odwiedzenie tego kraju i spotkanie wielu sympatycznych ludzi.
Barbara Komarovska – Wilno – 29/06/2017

SS2017-13

SS2017-6

SS2017-2

SS 2017-0

SS2017-3

Spotkanie Świętojańskie Minsk, 2017

SS2017-12

Prezesi stowarzyszeń
od lewej: K.Jodkowski, M.Syczewska, R.Horodko

Inne posty

70. Bal Lekarski w Chicago

Serdecznie zapraszamy na Bal Charytatywny z okazji 70. edycji Physicians’ Platinum Jubilee, który odbędzie się 6 października 2023 r. Gospodarzem ceremonii będzie kultowy klub Union League w Chicago. Bal jest naszym głównym wydarzeniem charytatywnym. Całkowity dochód przeznaczony jest na Fundusz Stypendialny i przekazywany studentom medycyny, stomatologii i weterynarii. Polsko-Amerykańskie Towarzystwo Medyczne od lat przyznaje pokoleniom młodych specjalistów setki tysięcy dolarów. Udało nam się także zorganizować wiele spotkań i seminariów, aby pomóc studentom w dalszej karierze zawodowej. Nasi członkowie to nauczyciele, mentorzy i profesjonaliści, którzy poświęcają swój czas i wysiłek na osiągnięcie sukcesu. Staramy się, aby nasi młodzi lekarze byli doceniani i zachęcani do pójścia dalej i przekraczania ograniczeń wynikających z ich wykształcenia medycznego Doroczny Bal Charytatywny Lekarzy to nasze największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie. Jesteśmy dumni, ... 70. Bal Lekarski w Chicago

Zaproszenie na Sympozjum oraz Europejski Bal w Düsseldorfie

Szanowni Państwo, W dniach 17-19.11.2023 zapraszamy do Düsseldorfu na:  XXXI Sympozjum Medyczne i XXVI Europejski Bal Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech oraz Spotkanie Integracyjne Polonijnej Młodzieży Medycznej. Więcej informacji na stronie PTM. Program ramowy: 17.11.2023  14:00 do 17:00 Zebranie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych w formie hybrydowej (miejsce obrad będzie ustalone)  od 19:00 kolacja w jednej z restauracji na starym mieście w Düsseldorfie dla chętnych  od 21:00 wieczorne spotkanie integracyjne dla wszystkich chętnych  18.11.2023  9:00 do 13:00 Spotkanie Integracyjne Polonijnej Młodzieży Medycznej w Instytucie Polskim w Düsseldorfie Zgłoszenia na: prezes@ptm-de.com  od 14:00 rejestracja uczestników Sympozjum Naukowego i Uczestników Balu Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech w Radisson Blu Conference Hotel – Düsseldorf- Golzheim, Karl-Arnold Platz 5  15:00 do 17:00 Sympozjum Naukowe Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech (w ... Zaproszenie na Sympozjum oraz Europejski Bal w Düsseldorfie