Doniesienia

ZarzadPTML

3 kwietnia, 2021

Podczas Walnego Zebrania PTML w marcu 2021 odbyły się wybory nowego Zarządu . Nasze gratulacje dla nowego Zarządu wraz z życzeniami owocnej pracy (redakcja).
Zdjęcia nowo wybranych członków Zarządu są dostępne w menu „Organizacje Członkowskie”

Szanowni Państwo,

Na walnym zebraniu Polskiego Stowarzyszenie Medycznego na Litwie, odbywającym się na platformie ZOOM, wyłoniono nowe władze – na trzyletnią kadencję została wybrana Eleonora Kvaščevičienė, lekarz radiolog.<ńp>

Eleonora Kvaščevičienė jest absolwentką obecnego Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie. Studia medyczne skończyła na Uniwersytecie Wileńskim, a jako radiolog pracuje w Republikańskim Szpitalu Uniwersyteckim w Wilnie (Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė).

Dziewięcioosobowy Zarząd Stowarzyszenia uzupełnią Barbara Komarowska, która została wiceprezesem, Danuta Wasilewska, Žana Bumbulienė, Regina Wiercińska, Irena Kiriłowa, Daniel Lipski (będzie pełnił funkcję skarbnika), Dariusz Żybort i Aleksander Sudujko, dalej sprawujący obowiązki sekretarza.

Na walnym zebraniu PSML, oprócz nowego Zarządu, wybrano także wewnętrzne komisje: rewizyjną (w składzie Ronald Lukaševičius, Aleksander Daszczyński i Wiktor Nosewicz), inwentaryzacyjną (Eugenia Rudis, Lilia Żebiełowicz) i etyczno-deontologiczną (Maria Jakutowicz, Irena Mincewicz).

Przedyskutowano i zaakceptowano także zmiany statutowe, które m.in. skonkretyzowały udział studentów kierunków biomedycznych w Stowarzyszeniu oraz zmieniły nieco wybory Zarządu: wprowadzono kadencyjność prezesa (nie dłużej dwóch trzyletnich kadencji z rzędu), zmniejszono liczbę członków kolejnego Zarządu do siedmiu osób.

Kontakt do Pani Prezes: eleonora.kvasceviciene@gmail.com, +370 (687) 43 488.

Łączę wyrazy szacunku,
Aleksander Sudujko
Sekretarz PSML
+370 626 54809

Inne posty

70. Bal Lekarski w Chicago

Serdecznie zapraszamy na Bal Charytatywny z okazji 70. edycji Physicians’ Platinum Jubilee, który odbędzie się 6 października 2023 r. Gospodarzem ceremonii będzie kultowy klub Union League w Chicago. Bal jest naszym głównym wydarzeniem charytatywnym. Całkowity dochód przeznaczony jest na Fundusz Stypendialny i przekazywany studentom medycyny, stomatologii i weterynarii. Polsko-Amerykańskie Towarzystwo Medyczne od lat przyznaje pokoleniom młodych specjalistów setki tysięcy dolarów. Udało nam się także zorganizować wiele spotkań i seminariów, aby pomóc studentom w dalszej karierze zawodowej. Nasi członkowie to nauczyciele, mentorzy i profesjonaliści, którzy poświęcają swój czas i wysiłek na osiągnięcie sukcesu. Staramy się, aby nasi młodzi lekarze byli doceniani i zachęcani do pójścia dalej i przekraczania ograniczeń wynikających z ich wykształcenia medycznego Doroczny Bal Charytatywny Lekarzy to nasze największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie. Jesteśmy dumni, ... 70. Bal Lekarski w Chicago

Zaproszenie na Sympozjum oraz Europejski Bal w Düsseldorfie

Szanowni Państwo, W dniach 17-19.11.2023 zapraszamy do Düsseldorfu na:  XXXI Sympozjum Medyczne i XXVI Europejski Bal Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech oraz Spotkanie Integracyjne Polonijnej Młodzieży Medycznej. Więcej informacji na stronie PTM. Program ramowy: 17.11.2023  14:00 do 17:00 Zebranie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych w formie hybrydowej (miejsce obrad będzie ustalone)  od 19:00 kolacja w jednej z restauracji na starym mieście w Düsseldorfie dla chętnych  od 21:00 wieczorne spotkanie integracyjne dla wszystkich chętnych  18.11.2023  9:00 do 13:00 Spotkanie Integracyjne Polonijnej Młodzieży Medycznej w Instytucie Polskim w Düsseldorfie Zgłoszenia na: prezes@ptm-de.com  od 14:00 rejestracja uczestników Sympozjum Naukowego i Uczestników Balu Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech w Radisson Blu Conference Hotel – Düsseldorf- Golzheim, Karl-Arnold Platz 5  15:00 do 17:00 Sympozjum Naukowe Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech (w ... Zaproszenie na Sympozjum oraz Europejski Bal w Düsseldorfie