Doniesienia

Odznaczenie dla Sergiusza Prokopiuka

4 maja, 2022

Nasz kolega Sergiusz Prokopiuk został odznaczony polskim orderem państwowym za zasługi w niesieniu pomocy medycznej ludności Ukrainy. Nasze serdeczne gratulacje – Redakcja (A.S., P.K.)

Odznaczenia państwowe dla działaczy polonijnych

005_Para_Prezydencka_Dzien_Flagi_Belweder_20220502_GJB_2397.jpg

Podczas uroczystości z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi RP Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe działaczom polonijnym. 

Odznaczeni zostali za wybitne zasługi w obronie godności i praw człowieka, za niesienie pomocy humanitarnej osobom potrzebującym, dotkniętym konfliktem zbrojnym w Ukrainie, za działalność na rzecz środowisk polonijnych

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Krystyna Marianna KSIĘŻOPOLSKA
nauczyciel skierowany przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą do Mikołajowa nieopodal Odessy. Od powrotu do Polski, prowadzi nieodpłatne zajęcia dla ewakuowanych dzieci i dorosłych z Ukrainy. 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Ludmiła KOSTUSZEWICZ 
prezes Młodzieżowego Klubu Kultury Polskiej im. Henryka Sienkiewicza w Energodarze, w Ukrainie, zaangażowana w ewakuację kobiet i dzieci z Ukrainy. 

Sergiusz Stanisław PROKOPIUK 
prezes Stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzenia na Wołyniu, zaangażowany w pomoc medyczną poszkodowanym przez wojnę w Ukrainie.

Maria ZIEMBOWICZ
prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Samborze, współorganizatorka transportów z pomocą humanitarną dla Ukrainy. 

za zasługi w obronie godności i praw człowieka, za niesienie pomocy humanitarnej osobom potrzebującym, dotkniętym konfliktem zbrojnym 
w Ukrainie, za działalność polonijną

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Lesia JERMAK
wiceprezes Związku Polaków na Ukrainie, założycielka i kierownik Kijowskiego Zespołu „Polanie znad Dniepru”, aktualnie przebywa 
w Polsce.

Walentyna JUSUPOWA 
prezes Studenckiego Klubu Polskiego w Żytomierzu, wspiera proces osiedlenia i adaptacji uchodźców wojennych z Ukrainy w Polsce.

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych