Malarstwo

Na stronie „Malarstwo” będziemy publikować dzieła naszych koleżanek i kolegów lekarzy, ktorzy poza medycyną uprawiają rownież malarstwo lub tworczość plastyczną czy rzezbiarską.

Na stronie „Malarstwo” będziemy publikować dzieła naszych koleżanek i kolegów lekarzy, ktorzy poza medycyną uprawiają rownież malarstwo lub tworczość plastyczną czy rzezbiarską.

Administratorem stron dotyczących malarstwa i fotografii jest Dr Miroslaw SOCHANSKI z USA (a57m2008@yahoo.com) i do niego prosimy kierować waszą korespondencję.

Koleżani i koledzy którzy chcieliby aby ich realizacje znalazły się na stronach naszej witryny są proszeni o krótki tekst dotyczący ich sytuacji zawodowej, jak też ich realizacji artystycznych. Teksty należy przysyłac w dowolnym formacie tekstowym z użyciem polskich liter o ile jest to możliwe. Nie należy przesyłać tekstów w formacie PDF gdzie nie ma możliwosci korekty.

Fotografie obrazów, lub innych realizacji (rysunki, rzeźby) nie mogą być zbyt małe i powinny mieć co najmniej 700 pixeli na szerokość i na wysokość, aby były dobrze widoczne na naszych stronach.

Prosimy o przesyłanie ograniczonej ilości fotografii, nie przekraczających łącznie 10MB.

Rozpoczynamy naszą nową stronę dziełami naszej koleżanki żyjącej i pracującej we Włoszech, Dr Joanny Mendys-Gatti.

Załączamy, także portrety Dr. Mieczysława Chruściela

MIECZYSŁAW CHRUŚCIEL PORTRETY

Portrety autorstwa Dr. Mieczysława Chruściela
(kliknij na tytuł aby zobaczyć więcej obrazów)

Pani Dr.med. Mendys-Gatti jest lekarką wykształconą w Polsce i we Wloszech, mieszkająca we Włoszech 
praktykująca stomatologię i medycynę estetyczna, ktora odkryla w sobie talent malarski i z powodzeniem realizuje się w nowej pasji. Kontakt aska_mendys_gatti@yahoo.it

Załączam wywiad z Dr. Mendys który się ukazał w dwujęzycznym magazynie polsko-włoskim – Gazzetta Italia
Dr. Medys wywiad kwiecień 2019

Prezentacja albumu prac Dr. Joanny Mentys-Gatti
(trzeba kliknąć na powyższy link aby je zobaczyć)

Ponizej 5 obrazów wybranych z jej obszernej diaporamy dzieł.