Doniesienia

70. Bal Charytatywny Lekarza, Platynowa Gala Jubileuszowa

October 7, 2023

Cóż za wspaniałe święto! Cóż za wspaniały Bal Charytatywny 70. Lekarzy, Platynowa Gala Jubileuszowa !

Miniony weekend obfitował w niezapomniane wydarzenia. Zrobiło mi się ciepło na sercu, gdy zobaczyłem tak wielu gości, którzy przybyli z bliska i daleka, zjednoczonych duchem jedności i przyjaźni. W nocy 6 października 2023 r. odbyły się obchody 70. Dorocznego Balu Lekarzy Dobroczynności, naszej Platynowej Gali Jubileuszowej – świadectwo naszejznakomite i wpływowe dziedzictwo.

Jako Polsko-Amerykańskie Towarzystwo Medyczne w Chicago przebyliśmy niezwykłą podróż. Wysiłek, emocje i poświęcenie włożone w organizację takich wydarzeń na przestrzeni lat są naprawdę niewyobrażalne. Wyrażamy naszą wdzięczność byłym Prezesom, Zarządom i niezliczonym członkom, którzy zapewnili trwałe dziedzictwo życzliwości, hojności i dobroczynności.

Nasze Bale Lekarskie od zawsze były synonimem elegancji, między innymi dzięki znamienitym gościom, którzy zaszczycają nas swoją obecnością. Kontynuując tę ​​tradycję, mieliśmy zaszczyt gościć 𝗗𝗿. 𝗜𝗿𝗲𝗻𝗮 𝗘𝗿𝗶𝘀 jako nasz Gość Honorowy. Mieliśmy także zaszczyt wprowadzić do naszego szanownego Towarzystwa czterech nowych Członków Honorowych: 𝗣𝗿𝗼𝗳. 𝗘𝘄𝗮 𝗥𝗮𝗱𝘄𝗮𝗻𝘀𝗸𝗮, 𝗣𝗿𝗼𝗳. 𝗛𝗲𝗻𝗿𝘆𝗸 𝗦𝗸𝗮𝗿𝘇𝘆𝗻𝘀𝗸𝗶, 𝗣𝗿𝗼𝗳. 𝗠𝗮𝗰𝗶𝗲𝗷 𝗗𝗿𝘆𝗷𝘀𝗸𝗶 i 𝗣𝗿𝗼𝗳. 𝗙𝗲𝗿𝗱𝗶𝗻𝗮𝗻𝗱 𝗟𝗲𝘆𝗮.

Moje najgłębsze uznanie kieruję do naszych Platynowych Sponsorów: Polish National Alliance i Aston Martin of Glenview .

Serdecznie dziękuję za hojne datki naszych darczyńców. Dziękuję wszystkim gościom naszych Uroczystości. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i zaangażowanie, dzięki którym nasza organizacja działa. Wasza obecność podkreśla odporność i jedność, które definiują nasze Społeczeństwo.

Uroczystości 70. Balu Lekarskiego nigdy nie byłyby tak chwalebne i wyrafinowane, gdyby nie ciężka praca i poświęcenie Zarządu Towarzystwa. Zawsze jestem wdzięczny za Wasze wsparcie i zaangażowanie, dzięki którym nasza organizacja jest silna.

Zgodnie z naszą tradycją podczas uroczystości wręczyliśmy Nagrodę Społeczną. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Polski Zespół Pieśni i Tańca Polonia otrzymał w tym roku to zaszczytne wyróżnienie. Byliśmy świadkami piękna ich walca, polskiego tańca ludowego Spisza i Poloneza.

Wyrażamy nasze uznanie za niezapomniane występy KÆYRY , polsko-amerykańskiej piosenkarki, autorki tekstów i multiinstrumentalistki. Znana z udziału w programach American Idol i America’s Got Talent, KAEYRA umiejętnie podkreśla swoje polskie dziedzictwo. Jej piosenki głęboko zapadły w pamięć publiczności, zapewniając nieprzerwaną zabawę przez cały bal.

Dziękujemy, że byliście częścią tego niezwykłego wieczoru i sprawiliście, że była to niezapomniana uroczystość.

Z poważaniem,

𝗣𝗲𝘁𝗲𝗿 𝗕𝗿𝘂𝗸𝗮𝘀𝘇, 𝗠𝗗
Prezydent
Polsko-Amerykańskie Towarzystwo Medyczne

Artykuł Dziennika Związkowego

Inne posty

Sesje podczas XIII Kongresu Polonii Medycznej we Wrocławiu 2026r.

Kongres w liczbach – imponujący i inspirujący! To już 13. edycja wydarzenia, które łączy lekarzy polskiego pochodzenia z całego świata. Ponad 30 lat tradycji i tysiące uczestników z >20 krajów. Na świecie pracuje ponad 20 tys. lekarzy polskiego pochodzenia – wielu z nich spotka się we Wrocławiu. Poprzednia edycja zgromadziła blisko 1000 osób. Za każdą z 30 sesji naukowych stoją setki godzin rozmów, dziesiątki maili wymienionych między kontynentami i staranna selekcja tematów. Nasz Komitet Naukowy pracuje nad tym, aby XIII Kongres był realnym punktem zwrotnym w wymianie wiedzy. Od wyboru 130 wybitnych prelegentów z 15 krajów, po dopracowanie logistyki w sercu Wrocławia – każdy detal ma znaczenie. Dziękujemy, że są Państwo z nami na tym etapie drogi. Zapraszamy do zapoznania ... Sesje podczas XIII Kongresu Polonii Medycznej we Wrocławiu 2026r.

Miasto Wrocław – Gospodarzem XIII Kongresu Polonijnego w 2026r

We wrześniu 2026 wszystkie drogi prowadzą do Wrocławia! Wiemy, że polscy lekarze tworzą wyjątkową sieć ekspertów rozsianych po całym globie – od Chicago i Londynu, po Sztokholm, Berlin i Melbourne. XIII Kongres to ten jeden moment w roku, kiedy spotykamy się w jednym miejscu. Współpraca z województwem dolnośląskim pozwala nam stworzyć przestrzeń, która łączy najwyższy poziom merytoryczny z wyjątkową gościnnością. Od barokowych wnętrz Lubiąża po nowoczesne sale wykładowe – Dolny Śląsk staje się na kilka dni światową stolicą polonijnej medycyny. Wroclaw [Wroclove] to Miasto Spotkań, które tętni życiem, nauką i kulturą. Jako oficjalny Partner wydarzenia, otwiera przed Polonią Medyczną swoje najpiękniejsze zakątki. We Wrocławiu ciekawie spędzą czas wszyscy, od dzieci po seniorów. Można tu odwiedzić najstarsze zoo w Polsce, a ... Miasto Wrocław – Gospodarzem XIII Kongresu Polonijnego w 2026r