Doniesienia

Naczyniowcy18

September 12, 2018

19-21 październik 2018 – Kraków
III-cie Polonijne Sympozjum Specjalistów Naczyniowych.
Kraków, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Novum ul. Gołębia 24
W naszym pięknym Krakowie spotkaliśmy się po raz trzeci na Polonijnym Sympozjum Specjalistów Naczyniowych, które jest organizowane razem z Kongresem Profesora Wacława Kuczmika :
CRACOW VASCULAR SUMMIT 2018.
5rd INTERNATIONAL MEETING FOR PROGRESS IN ENDOVASCULAR THERAPIES WEST MEETS EAST.
Nasze Polonijne Sympozjum udało się pod każdym względem, naukowym, socjalnym i rozrywkowym. Wieczorne dyskusyjne, spotkania w nastrojowych restauracjachi w klubach w Kazimierzu i na krakowskim Rynku pozwoliły nam wymienić poglądy i zacieśnić ciekawe znajomości. Atmosfera naszej dawnej stolicy pozostawiła niezapomniane wspomnienia.
Było 8 polonijnych wykładowców z całego Świata : USA, Australii, Francji, Niemiec, RPA, Maroka.
Kongres odbywał się w przepięknej sali Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Miałem 2 wykłady i prowadziłem naszą polonijną sesję. Bardzo ciekawe, specjalistyczne naczyniowe tematy wywołały zainteresowanie audytorium. Mówiłem także o AMOPF-ie, o naszej Federacji oraz o Kongresie w Gdańsku, a także o Związku Lekarzy Polskich w Chicago i o zorganizowanych tam wrześniowych uroczystościach 100-lecia Niepodległości Polski.
Zapraszamy w przyszłym roku na IVe Polonijne Sympozjum Specjalistów Naczyniowych 6-7 czerwca 2019 do Krakowa, tydzień ponaszym Polonijnym Kongresie w Gdańsku.
Pozdrawiam serdecznie. Do zobaczenia. Marek Majewski

IMG_1951IMG_1872IMG_1846IMG_1821

IMG_0064

Inne posty

Sesje podczas XIII Kongresu Polonii Medycznej we Wrocławiu 2026r.

Kongres w liczbach – imponujący i inspirujący! To już 13. edycja wydarzenia, które łączy lekarzy polskiego pochodzenia z całego świata. Ponad 30 lat tradycji i tysiące uczestników z >20 krajów. Na świecie pracuje ponad 20 tys. lekarzy polskiego pochodzenia – wielu z nich spotka się we Wrocławiu. Poprzednia edycja zgromadziła blisko 1000 osób. Za każdą z 30 sesji naukowych stoją setki godzin rozmów, dziesiątki maili wymienionych między kontynentami i staranna selekcja tematów. Nasz Komitet Naukowy pracuje nad tym, aby XIII Kongres był realnym punktem zwrotnym w wymianie wiedzy. Od wyboru 130 wybitnych prelegentów z 15 krajów, po dopracowanie logistyki w sercu Wrocławia – każdy detal ma znaczenie. Dziękujemy, że są Państwo z nami na tym etapie drogi. Zapraszamy do zapoznania ... Sesje podczas XIII Kongresu Polonii Medycznej we Wrocławiu 2026r.

Miasto Wrocław – Gospodarzem XIII Kongresu Polonijnego w 2026r

We wrześniu 2026 wszystkie drogi prowadzą do Wrocławia! Wiemy, że polscy lekarze tworzą wyjątkową sieć ekspertów rozsianych po całym globie – od Chicago i Londynu, po Sztokholm, Berlin i Melbourne. XIII Kongres to ten jeden moment w roku, kiedy spotykamy się w jednym miejscu. Współpraca z województwem dolnośląskim pozwala nam stworzyć przestrzeń, która łączy najwyższy poziom merytoryczny z wyjątkową gościnnością. Od barokowych wnętrz Lubiąża po nowoczesne sale wykładowe – Dolny Śląsk staje się na kilka dni światową stolicą polonijnej medycyny. Wroclaw [Wroclove] to Miasto Spotkań, które tętni życiem, nauką i kulturą. Jako oficjalny Partner wydarzenia, otwiera przed Polonią Medyczną swoje najpiękniejsze zakątki. We Wrocławiu ciekawie spędzą czas wszyscy, od dzieci po seniorów. Można tu odwiedzić najstarsze zoo w Polsce, a ... Miasto Wrocław – Gospodarzem XIII Kongresu Polonijnego w 2026r