XIII Kongres Polonii Medycznej, Wrocław 2026

Szanowni Państwo, Z radością informujemy, że we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Kongresu Polonii Medycznej, organizowanego przez Federację Polonijnych Organizacji Medycznych.  W roku 2026 wracamy do cyklu 3-letniego i z wielką przyjemnością informujemy, iż Prezydent Wrocławia i władze Urzędu Marszałkowskiego zatwierdzili współorganizację kolejnego kongresu organizowanego przez Federację Polonijnych Organizacji Medycznych.  Odbędzie się on w dniach od 10 do 13 września 2026 roku. SAVE THE DATE I do zobaczenia we Wrocławiu 2026r.

SAVE THE DATE – Polonijne Forum Młodych Medyków

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Medycznego na Litwie (PSML) zapraszamy do udziału w Polonijnym Forum Młodych Medyków (PFMM), które odbędzie się w dniach 6–8 listopada 2025 roku w Wilnie. To międzynarodowe spotkanie młodych specjalistów z pasją do medycyny i polskimi korzeniami odbędzie się pod hasłem: „Z perspektywy młodych – medycyna jutra”. Czeka nas wymiana doświadczeń, budowanie relacji i wspólna refleksja nad przyszłością opieki zdrowotnej. Oferujemy bezpłatny nocleg i wyżywienie dla studentów, lekarzy rezydentów, młodych medyków oraz prelegentów.Zachęcamy do wypełnienia formularza wczesnej rejestracji. Osoby, które go wypełnią, uzyskają pierwszeństwo podczas oficjalnej rejestracji. Szczegóły i rejestracja: www.pfmm.orgW razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@pfmm.org Z wyrazami szacunku,Komitet OrganizacyjnyPolonijnego Forum Młodych Medyków

71. Charytatywny Bal Lekarzy w Chicago – SAVE THE DATE

Polish-American Medical Society (Polsko-Amerykańskie Towarzystwo Medyczne) ma zaszczyt zaprosić Państwa na 71. Charytatywny Bal Lekarzy, który odbędzie się w piątek, 26 września 2025 roku w prestiżowych wnętrzach Union League Club of Chicago. To wyjątkowe wydarzenie, od lat stanowiące jeden z najważniejszych punktów w kalendarzu polonijnej społeczności medycznej w Chicago i nie tylko – łączy elegancję, tradycję i misję wspierania młodych talentów poprzez fundusz stypendialny. PLAN WYDARZENIA: Koktajle o 18:00 19:00 Powitanie i oficjalna uroczystość Kolacja o 20:00 Rozrywka i tańce o godz. 21:00 Cicha aukcja i koktajle Bilet i formularz znajdziecie Państwo na stronie https://zlpchicago.org/71st/ Termin zgłoszeń mija 5 września 2025r.!
Placeholder

SAVE THE DATE WROCŁAW 2026!

Szanowni Państwo, Mamy nadzieję, że mile wspominacie ubiegłoroczne jubileuszowe wydarzenie zorganizowane przez Federację Polonijnych Organizacji Medycznych we wrześniu 2024 roku w Krakowie, które było wielkim sukcesem zarówno naukowym, jak i towarzyskim lekarzy polonijnych i lekarzy polskich. W roku 2026 wracamy do cyklu 3-letniego i z wielką przyjemnością informujemy, iż Prezydent Wrocławia i władze Urzędu Marszałkowskiego zatwierdzili współorganizację kolejnego kongresu organizowanego przez Federację Polonijnych Organizacji Medycznych.  Odbędzie się on w dniach od 10 do 13 września 2026 roku. Zaczynamy zatem intensywne prace, by dobrze przygotować kolejny kongres, na który już teraz Państwa serdecznie zapraszamy. Save the date już teraz! Więcej szczegółów wkrótce. z pozdrowieniami, dr Kornelia Królprezes wraz z zarządem Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych
Placeholder

List kondolencyjny do Kancelarii Episkopatu Polski. Pożegnanie Księdza Biskupa Piotra Turzyńskiego

Z wielkim smutkiem żegnamy śp. Księdza Biskupa Piotra Turzyńskiego. Ksiądz Biskup był dla Federacji osobą szczególną – wspierał nas duchowo, inspirował słowem i obecnością. Podczas Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej w Krakowie w 2024 roku przewodniczył uroczystej mszy świętej w Bazylice Mariackiej, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Wyrazy współczucia przekazane Kancelarii Episkopatu Polski

XXIII Międzynarodowe Zimowe Seminarium PTM 

 XXIII Zimowe Seminarium i XXVIII Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim – Courmayeur 2025 W dniach 9–16 marca 2025 roku, w malowniczym Courmayeur, położonym w sercu Doliny Aosty w Alpach Włoskich, odbyło się Seminarium Zimowe Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech. W jego ramach rozegrano również XXVIII Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim.  Organizatorem mistrzostw, jak co roku, był dr Bronisław Orawiec – prezes Klubu Sportowego „Bronek” oraz honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich (ZLP) w Chicago. Zaplecze hotelowe przygotował Wiesław Jabłoński, prezes biura turystycznego Jawa-Reisen. Część dydaktyczną koordynował dr Tomasz Skajster, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech, przy wsparciu wiceprezesa PTM, Artura Klubowicza. Tegoroczne zimowisko zgromadziło około 155 uczestników z wielu krajów, m.in. Australii, Austrii, Kanady, Niemiec, Norwegii, ... XXIII Międzynarodowe Zimowe Seminarium PTM 

Cykl wydarzeń “Spotkanie z Medycyną”

Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Litwie (PSML) rozpoczęło cykl wydarzeń “Spotkanie z Medycyną”. W ostatnim czasie odbyły się już dwa istotne wydarzenia, mające na celu wsparcie polskiej młodzieży zainteresowanej karierą w medycynie. Konferencja o studiach medycznych w Polsce i na Litwie 7 listopada 2024 roku w Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbyła się konferencja i miała na celu przybliżenie młodzieży realiów studiów medycznych na Litwie i w Polsce. Celem wydarzenia było przybliżenie procesu rekrutacji oraz specyfiki studiów medycznych w obu krajach. Sesje Q&A umożliwiły uczniom zadawanie pytań i rozwianie wątpliwości dotyczących przyszłej ścieżki edukacyjnej. W konferencji wzięło udział 150 osób z polskich szkół z Wilna i rejonu wileńskiego, co świadczy o dużym zainteresowaniu tematyką medyczną wśród młodzieży. Spotkanie otworzyła prezes Polskiego ... Cykl wydarzeń “Spotkanie z Medycyną”

Związek Lekarzy Polskich w Chicago (Polish-American Society in Chicago) uhonorowane przez Prezydenta RP

Z ogromną dumą i wdzięcznością Związek Lekarzy Polskich w Chicago (Polish-American Society in Chicago (Związek Lekarzy Polskich w Chicago) otrzymało flagę Rzeczypospolitej Polskiej z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy jako wyraz uznania za niezachwiane zaangażowanie i oddanie na rzecz polskiej społeczności. W imieniu stowarzyszenia flagę przyjęła jego prezes, dr Josephine Długopolski. W liście Prezydent podkreślił: “Przekazuję Państwu w darze flagę Rzeczypospolitej Polskiej. Proszę ją przyjąć jako wyraz szacunku dla Państwa działalności, która przyczynia się do umacniania więzi Polonii amerykańskiej z krajem przodków. Ufam, że ta flaga będzie inspirować Państwa społeczność i dodawać sił do podejmowania kolejnych przedsięwzięć. Biało-czerwone barwy łączą nas, Polaków, na całym świecie. Niech będą one da Państwa symbolem jedności i solidarności z Ojczyzną. Wszyscy razem bowiem tworzymy wielką ... Związek Lekarzy Polskich w Chicago (Polish-American Society in Chicago) uhonorowane przez Prezydenta RP

Stowarzyszenie Lekarzy Polskiego Pochodzenia we Francji (AMOPF) uhonorowane Odznaką Honorową za Zasługi dla Polonii i Polaków za Granicą

Ambasador RP w Paryżu, Jan Emeryk Rościszewski, w imieniu Premiera RP Donalda Tuska, nadał Stowarzyszeniu Lekarzy Polskiego Pochodzenia we Francji, AMOPF (Association des Médecins d’Origine Polonaise en France) Odznakę Honorową za Zasługi dla Polonii i Polaków za Granicą. Odznaka Honorowa za Zasługi dla Polonii i Polaków za Granicą to prestiżowe wyróżnienie przyznawane organizacjom i osobom, które swoją działalnością znacząco przyczyniają się do podtrzymywania polskości, budowania więzi z krajem oraz wspierania Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny. AMOPF od 35 lat aktywnie angażuje się w działalność na rzecz polskiej społeczności medycznej we Francji. Stowarzyszenie skupia polskich lekarzy i profesjonalistów związanych z medycyną, organizując liczne wydarzenia naukowe, edukacyjne i kulturalne. Przyznane odznaczenie jest wyrazem uznania dla ich nieustającego zaangażowania i poświęcenia. Serdeczne gratulacje ... Stowarzyszenie Lekarzy Polskiego Pochodzenia we Francji (AMOPF) uhonorowane Odznaką Honorową za Zasługi dla Polonii i Polaków za Granicą

Życzenia Świąteczne

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy, Rok 2024 staje się już przeszłością. Wprawdzie wypatrujemy z niecierpliwością dni Nowego Roku, ten poprzedni pozostaje w naszych myślach w postaci wspomnień i doświadczeń. Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych uważa rok 2024 za szczególnie owocny i udany. Niezaprzeczalnym wydarzeniem, które rozświetliło i umocniło Polonię Medyczną, był Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej. To dzięki Wam, gościom, wykładowcom, organizatorom i woluntariuszom mogliśmy się spotkać we wrześniu w Krakowie. Przez kilka dni wypełniliśmy dawną stolicę Polski naszą wiedzą i przyjaźnią. Dzieliliśmy się doświadczeniami oraz emocjami. Z głębi serca chciałabym podziękować wszystkim Państwu za Waszą obecność, wsparcie i przyjaźń. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i więzom jedności powracamy pogodnymi wspomnieniami do tych niezapomnianych wydarzeń. Chociaż echa Kongresu w Krakowie jeszcze nie przebrzmiały, Federacja ... Życzenia Świąteczne

Kornelia Król wybrana na drugą kadencję

W sobotę 7 grudnia b. r. odbyło się zebranie wyborcze Rady Federacji. Kornelia Król, która pełniła tę funkcję w poprzedniej kadencji, większością głosów została powtórnie wybrana na Prezesa Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Wybory nowych władz wyłoniły także następujący skład nowego zarządu: Na zebraniu Rady Federacji powołano nową Komisję Wyborczą w składzie Janusz Kasina, Jolanta Kostka, Sergiusz Prokopiuk. Odnowiono skład Komisji Statutowej (Janusz Kasina, Piotr Konopka, Paweł Chomicki) i Rewizyjnej (Daniel Lipski, Teresa Spychalska-Mauritsch), a także rozszerzono Konwent Doradców (Janusz Kasina, Piotr Konopka, Krzysztof Murawski, Ewa Radwańska, Marek Rudnicki, Maria Siemionow, Bronisława Siwicka).

Za nami Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej

12–14 września 2024 r. w Krakowie odbył się Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej – prestiżowe wydarzenie, w którym udział wzięło blisko 1000 medyków polskiego pochodzenia z całego świata. Kongres został zorganizowany z okazji 30-lecia powołania Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych – stowarzyszenia lekarzy polskiego pochodzenia wykonujących swój zawód poza granicami Polski. – To dla nas wielkie święto, wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest nie tylko wymiana doświadczeń naukowych i zawodowych, ale także integracja i umacnianie przyjaźni – podkreślała wielokrotnie dr Kornelia Król, prezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Kongres był okazją do prezentacji najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie medycyny, jak również szansą na wzmocnienie relacji między Polakami zamieszkującymi różne kontynenty. Jak podsumowała prof. Maria Siemionow z University of Illinois in Chicago (USA) – największą wartością tego ... Za nami Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej

Rejestracja na Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej

Szanowne Koleżanki,Szanowni Koledzy, Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej odbędzie się już za kilka miesięcy. Organizatorzy wielkiego międzynarodowego spotkania polskich medyków z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem przygotowują Państwu konferencje naukowe oraz spotkania towarzyskie. Chcemy nasz pobyt w Krakowie uczynić świętem polskiej myśli naukowej oraz sposobnością na nawiązanie i odnowienie przyjaźni. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu ze specjalnym zaproszeniem przygotowanym Państwu przez Panią Prezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych, dr Kornelię Król. Celem ułatwienia Państwu wglądu w sam Kongres, podajemy kilka niezbędnych odnośników: Strona internetowa Kongresu:  https://kongrespoloniimedycznej.org/ Rejestracja:https://kongrespoloniimedycznej.org/rejestracja Program Naukowy:https://kongrespoloniimedycznej.org/o-kongresie/edycja-2024/program-kongresu Do zobaczenia w Krakowie, Prezes i ZarządFederacji Polonijnych Organizacji Medycznych

Stowarzyszenie Lekarzy Polskiego Pochodzenia we Francji (AMOPF) uhonorowane darem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 35-lecia działalności

Z okazji 35-lecia działalności Stowarzyszenie Lekarzy Polskiego Pochodzenia we Francji (Association des Medecins d’Origine Polonaise de France (AMOPF)) zostało uhonorowane Flagą Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczyste przekazanie flagi miało miejsce 2 maja 2024 roku w Belwederze w Warszawie, podczas obchodów Dnia Flagi RP oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą. W imieniu AMOPF flagę z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał dr Krzysztof Klimczak (dr Christophe Klimczak). Następnie, przewieziona do Paryża, flaga została oficjalnie wręczona Stowarzyszeniu przez Konsula RP, Pana A. Szydło, w trakcie jubileuszowych obchodów 35-lecia AMOPF w Ambasadzie RP w Paryżu 25 maja 2024 roku. W liście Prezydent RP podkreślił: “Z okazji 35-lecia działalności Stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzenia we Francji przekazuję Państwu wyjątkowy dar – flagę Rzeczypospolitej Polskiej. To symbol ... Stowarzyszenie Lekarzy Polskiego Pochodzenia we Francji (AMOPF) uhonorowane darem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 35-lecia działalności
Placeholder

Rejestracja i program obchodów 35-lecia AMOPF

AMOPF świętuje 35. rocznicę nieprzerwanej działalności spotkaniem, które odbędzie się 25 maja 2024 roku w Ambasadzie Polski we Francji (57 rue Saint Dominique 75007 Paryż. Metro, RER: Invalides). Mamy nadzieję, że licznie się Państwo zjawią. W dwóch załącznikach znajdą Państwo wszystkie szczegóły dotyczące tego spotkania: Mam nadzieję, że spotkamy się licznie 25 maja. Przesyłam serdeczne pozdrowienia Dr Pierre KonopkaPrezes Honorowy AMOPF w imieniu Zarządu. P.S. Możecie Państwo wydrukować Formularz Zgłoszeniowy, wypełnić go ręcznie i zeskanować, aby wysłać jako załącznik do Państwa maila. Jeśli nie mogą Państwo zeskanować swojego formularza, można go sfotografować i wysłać za pomocą smartfona. PROGRAM SPOTKANIA 14:15-14:30 – PowitaniaKONFERENCJA HISTORYCZNAModeratorzy: P.Konopka, K.Klimczak14:30-15:00 – Polscy lekarze we Francji w XIX wieku (K.Klimczak, P.Konopka)15:00-15:15 – Polscy lekarze we Francji ... Rejestracja i program obchodów 35-lecia AMOPF

XXVII Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w narciarstwie alpejskim [GALERIA]

13 marca 2024 roku na stoku Checrouit – Rampa Nera w Alpach włoskich odbyły się XXVII Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim. Mistrzostwa zorganizował prezes Klubu Sportowego „Bronek”, honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich (ZLP) w Chicago dr Bronisław Orawiec. Bazę hotelową zimowiska przygotowali mgr. Wiesław Jabłoński prezes biura turystycznego Jawa-Reisen oraz wiceprezes Kongresu Polonii Niemieckiej, były długoletni prezes Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech dr Zbigniew Kostecki. Zawodom rozegranym w niepowtarzalnej zimowej scenerii alpejskiej sprzyjała piękna, zimowa aura (temp. minus 1 stopień C) oraz słoneczna pogoda. Podczas Mistrzostw na stoku Checrouit – Rampa Nera (2256 m) były wyśmienite warunki zjazdowe. Stok narciarski i bramki do slalomu giganta przygotowała szkoła narciarska Ski School Courmayeur Mont Blanc, a ustawili je: Davide Vezzo, Filippo Castelnuovo oraz Roberto Tagliaferro. Do końcowej punktacji liczono sumę ... XXVII Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w narciarstwie alpejskim [GALERIA]

List gratulacyjny dla dr Bronisława Orawca

Dr Bronisław Orawiec, MDPrezes KS “Bronek” Szanowny Panie Prezesie,Drogi Bronku, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim zaszczytem przyjmuje tytuł partnera XXVII Światowych Mistrzostw Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim, które odbędą się w Courmayeur w Alpach włoskich, w dniach 10-17 marca 2024. Gratulujemy zorganizowania wielkiego wydarzenia sportowego i zgromadzenia tak imponującej liczby lekarzy sportowców i ich rodzin. Mistrzostwa są dobitnym przykładem dumy, jedności i siły Polonii Medycznej całego świata. Życzę sukcesów na stokach narciarskich, interesujących dyskusji w czasie konferencji naukowej i mile spędzonego czasu w pięknych włoskich Alpach. Jako, że osobiście nie będę mogła uczestniczyć w tych Mistrzostwach, bardzo proszę o przekazanie moich pozdrowień wszystkim uczestnikom i przyjaciołom Zawodów. Federację będzie reprezentował dr Marek-Maria Meinert, wiceprezes Zarządu. Przed nami wiele okazji ... List gratulacyjny dla dr Bronisława Orawca
Placeholder

35-lecie Stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzenia we Francji

Drodzy Przyjaciele, Stowarzyszenie Lekarzy Polskiego Pochodzenia we Francji (AMOPF) obchodzi 35-lecie swego istnienia i w związku z tą rocznicą organizujemy uroczyste spotkanie naszych członków oraz sympatyków. Prosimy już teraz o zarezerwowanie tej ważnej daty. Spotkanie z okazji 35-lecia AMOPF-u odbędzie się w sobotę 25 maja 2024 roku, od godziny 15:00 w historycznych salonach Ambasady Polskiej we Francji w Paryżu pod adresem 57 Rue Saint Dominique 75007. Spotkanie to będzie obejmowało konferencję w języku francuskim na temat działań polskich lekarzy w różnych momentach historii, moment muzyczny oraz bufet. Rejestracja związana jest ze skromną opłatą za udział. Szczegółowy program zostanie wysłany do Państwa wkrótce. Mamy nadzieję na Wasz liczny udział na tym ważnym wydarzeniu w życiu naszego stowarzyszenia.  Z poważaniemw imieniu Zarządu AMOPFP. Konopka 

Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu, zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są spotkania integracyjne i towarzyskie. Będziemy ... Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej
Placeholder

Zmiana na stanowisku wiceprezesa FPOM

Informujemy, że dr Ewa Święcka podjęła decyzję o rezygnacji ze stanowiska wiceprezesa oraz członka zarządu Federacji Polonii Medycznej. Jej rezygnacja została formalnie złożona dnia 19 listopada 2023 r. W związku ze zmianą prezes dr Kornelia Król, po konsultacji z zarządem postanowiła mianować na to stanowisko dr Marka Meinerta. Dr Meinert jest przedstawicielem Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech, długoletnim aktywnym działaczem w Federacji oraz byłym członkiem Zarządu FPOM.Dr. Meinert pozostanie w obecnym zarządzie do kolejnych wyborów, które odbędą się na Jubileuszowym Kongresie w Krakowie w 2024 roku pod warunkiem, że jego kandydatura zostanie zatwierdzona na najbliższym zebraniu Rady Federacji.  Z poważaniem,Eleonora KvaščevičienėSekretarz FPOM

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu, zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

“Aktualności Współczesnej Medycyny” – konferencja w Winnicy

Stowarzyszenie Polskie Studentów Medyków w Winnicy im. Macieja Płażynskiego Narodowy Uniwersytet Medyczny w Winnicy Konferencja Naukowa  Polonii Medycznej “Aktualności Współczesnej Medycyny” Ukraina, Winnica, 19 października 2023 r. Stowarzyszenie Polskie Studentów Medyków w Winnicy im. Macieja Płażynskiego oraz Narodowy Uniwersytet Medyczny w Winnicy zapraszają do wzięcia udziału w polonijnej interdyscyplinarnej konferencji naukowej “Aktualności Współczesnej Medycyny”, która odbędzie się w Winnicy w 19 października 2023 roku. Zakres Tematyczny Zapraszając do uczestnictwa w Konferencji proponujemy, aby artykuły, referaty i doniesienia naukowe autorów koncentrowały się wokół następujących obszarów: Historia Medycyny, Zdrowie Publiczne, organizacja, polityka i ekonomika ochrony zdrowia, Ginekologia i Polożnictwo, Choroby dziecięcy, Urologia, Onkourologia, Chirurgia Ogólna, Onkologiczna, Rekonstruktywna i Ortopedia, Kardiologia i Reumatologia, Kardiochirurgia i Transplantologia, Endokrynologia, chirurgia endokrynologiczna, choroby wewnętrzne (Gastroenterologia, Pulmonologia, Hematologia, Hepatologia i choroby ... “Aktualności Współczesnej Medycyny” – konferencja w Winnicy

70. Bal Charytatywny Lekarza, Platynowa Gala Jubileuszowa

Cóż za wspaniałe święto! Cóż za wspaniały Bal Charytatywny 70. Lekarzy, Platynowa Gala Jubileuszowa ! Miniony weekend obfitował w niezapomniane wydarzenia. Zrobiło mi się ciepło na sercu, gdy zobaczyłem tak wielu gości, którzy przybyli z bliska i daleka, zjednoczonych duchem jedności i przyjaźni. W nocy 6 października 2023 r. odbyły się obchody 70. Dorocznego Balu Lekarzy Dobroczynności, naszej Platynowej Gali Jubileuszowej – świadectwo naszejznakomite i wpływowe dziedzictwo. Jako Polsko-Amerykańskie Towarzystwo Medyczne w Chicago przebyliśmy niezwykłą podróż. Wysiłek, emocje i poświęcenie włożone w organizację takich wydarzeń na przestrzeni lat są naprawdę niewyobrażalne. Wyrażamy naszą wdzięczność byłym Prezesom, Zarządom i niezliczonym członkom, którzy zapewnili trwałe dziedzictwo życzliwości, hojności i dobroczynności. Nasze Bale Lekarskie od zawsze były synonimem elegancji, między innymi dzięki znamienitym gościom, którzy zaszczycają nas swoją obecnością. Kontynuując tę ​​tradycję, mieliśmy ... 70. Bal Charytatywny Lekarza, Platynowa Gala Jubileuszowa

70. Bal Lekarski w Chicago

Serdecznie zapraszamy na Bal Charytatywny z okazji 70. edycji Physicians’ Platinum Jubilee, który odbędzie się 6 października 2023 r. Gospodarzem ceremonii będzie kultowy klub Union League w Chicago. Bal jest naszym głównym wydarzeniem charytatywnym. Całkowity dochód przeznaczony jest na Fundusz Stypendialny i przekazywany studentom medycyny, stomatologii i weterynarii. Polsko-Amerykańskie Towarzystwo Medyczne od lat przyznaje pokoleniom młodych specjalistów setki tysięcy dolarów. Udało nam się także zorganizować wiele spotkań i seminariów, aby pomóc studentom w dalszej karierze zawodowej. Nasi członkowie to nauczyciele, mentorzy i profesjonaliści, którzy poświęcają swój czas i wysiłek na osiągnięcie sukcesu. Staramy się, aby nasi młodzi lekarze byli doceniani i zachęcani do pójścia dalej i przekraczania ograniczeń wynikających z ich wykształcenia medycznego Doroczny Bal Charytatywny Lekarzy to nasze największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie. Jesteśmy dumni, ... 70. Bal Lekarski w Chicago