Aktualności

Konferencja poświęcona COVID19

29 kwietnia, 2020

Poniżej list Prof.Marka Rudnickiego dotyczący konferencji poświęconej COVID19 w której każdy może uczestniczyć poprzez aplikację ZOOM. Dla osób które tej aplikacji nie posiadają sciągniecie jej z internetu jest niezwykle proste. Wystarczy się połączyć przez poniższy odnośnik (link).

Witam,
Zapraszam do udziału w telekonferencji poświeconej COVID19, Środa, 29 kwietnia, godz. 16 – 18 czasu Chicago (poczatek o 23.00 czasu polskiego)

https://us02web.zoom.us/j/89149180355

Bardzo proszę o przekazanie informacji o konferencji do Panstwa Znajomych i adresatów.  Mam nadzieję że uda się przeprowadzić konferencję dla wielu uczestników.   Jest wielka okazja, by dowiedzieć się ciekawych rzeczy i jednocześnie być dumnym z misji polskich lekarzy, oficerów Wojska Polskiego.

Program Konferencji obejmuje trzy 10-15 min prezentacje po których wykładowcy będą odpowiadali na przesłanie podczas konferencji pytania.

Wykładowcy to lekarze – członkowie Polskiej Misji Medycznej, która przybyła do Chicago 23 kwietnia w efekcie bezpośrednich rozmów między Prezydentami Polski I USA.
Plan Konferencji:
1. Problemy i rozwiązania w walce z COVID19 we Wloszech – Dr. Robert Ryczek
2. Reorganizacja systemu Emergency w czasie pandemii – Dr. Jakub Klimkiewicz
3. ECMO w leczeniu pacjentow z COVID – Prof. Miroslaw Czuczwar
4. Odpowiedzi na przesłane przez chat pytania.

Celem misji w której uczestniczą lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie jest podzielenie się doświadczeniami z partnerami amerykańskimi z walki z COVID19 w północnych Wloszech.
Gopodarzem Misji w USA są Illinois National Guards, a uczestnicy zapoznają się z systemem przygotowań i reagowania na pandemię w USA, włącznie z działalnością szpitali, osrodków opieki, ośrodków reagowania kryzysowego oraz nowo powstałych szpitali polowych. .
Jak do tej pory, jest to pierwsza (I jedyna) grupa lekarzy, którzy pojawili się w USA od czasu rozwinięcia epidemii we Włoszech, Hiszpanii i innych krajach Europy.

Zapraszamy – proszę o ewentualne przetestowanie łączności przez zoom.us przed konferencją. Z uwagi na liczbę uczestników, wszystkie mikrofony będą wyłączone umożliwiając czysty przekaz ze strony wykładowców.
Podłączenie do konferencji nie wymaga opłat ani innych dodatkowych czynności.
Planowane jest nagrywanie wykładu który poźniej będzie dostepny na stronie Związku Lekarzy Polskich w Chicago, www.ZLPCHICAGO.ORG

Dziękuje i do zobaczenia/usłyszenia.
Marek Rudnicki, MD

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych