Aktualności

Konferencja poświęcona COVID19

29 kwietnia, 2020

Poniżej list Prof.Marka Rudnickiego dotyczący konferencji poświęconej COVID19 w której każdy może uczestniczyć poprzez aplikację ZOOM. Dla osób które tej aplikacji nie posiadają sciągniecie jej z internetu jest niezwykle proste. Wystarczy się połączyć przez poniższy odnośnik (link).

Witam,
Zapraszam do udziału w telekonferencji poświeconej COVID19, Środa, 29 kwietnia, godz. 16 – 18 czasu Chicago (poczatek o 23.00 czasu polskiego)

https://us02web.zoom.us/j/89149180355

Bardzo proszę o przekazanie informacji o konferencji do Panstwa Znajomych i adresatów.  Mam nadzieję że uda się przeprowadzić konferencję dla wielu uczestników.   Jest wielka okazja, by dowiedzieć się ciekawych rzeczy i jednocześnie być dumnym z misji polskich lekarzy, oficerów Wojska Polskiego.

Program Konferencji obejmuje trzy 10-15 min prezentacje po których wykładowcy będą odpowiadali na przesłanie podczas konferencji pytania.

Wykładowcy to lekarze – członkowie Polskiej Misji Medycznej, która przybyła do Chicago 23 kwietnia w efekcie bezpośrednich rozmów między Prezydentami Polski I USA.
Plan Konferencji:
1. Problemy i rozwiązania w walce z COVID19 we Wloszech – Dr. Robert Ryczek
2. Reorganizacja systemu Emergency w czasie pandemii – Dr. Jakub Klimkiewicz
3. ECMO w leczeniu pacjentow z COVID – Prof. Miroslaw Czuczwar
4. Odpowiedzi na przesłane przez chat pytania.

Celem misji w której uczestniczą lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie jest podzielenie się doświadczeniami z partnerami amerykańskimi z walki z COVID19 w północnych Wloszech.
Gopodarzem Misji w USA są Illinois National Guards, a uczestnicy zapoznają się z systemem przygotowań i reagowania na pandemię w USA, włącznie z działalnością szpitali, osrodków opieki, ośrodków reagowania kryzysowego oraz nowo powstałych szpitali polowych. .
Jak do tej pory, jest to pierwsza (I jedyna) grupa lekarzy, którzy pojawili się w USA od czasu rozwinięcia epidemii we Włoszech, Hiszpanii i innych krajach Europy.

Zapraszamy – proszę o ewentualne przetestowanie łączności przez zoom.us przed konferencją. Z uwagi na liczbę uczestników, wszystkie mikrofony będą wyłączone umożliwiając czysty przekaz ze strony wykładowców.
Podłączenie do konferencji nie wymaga opłat ani innych dodatkowych czynności.
Planowane jest nagrywanie wykładu który poźniej będzie dostepny na stronie Związku Lekarzy Polskich w Chicago, www.ZLPCHICAGO.ORG

Dziękuje i do zobaczenia/usłyszenia.
Marek Rudnicki, MD