Doniesienia

Grodno2018

29 stycznia, 2018

IXe Spotkanie Świętojańskie PTL na Białorusi

foto SS 2018 (1)Uczestnicy IX-ego Spotkania Świętojańskiego w Grodnie

23 czerwca 2018 roku odbyło się kolejne IX tradycyjne Spotkanie Polskich Towarzystw Medycznych na Białorusi. Miejscem spotkania w tym roku było Grodno i Kanal Augustowski.

Zaszczycili swoim przybyciem na Świetojanskie Spotkanie przedstawiciele Konsulatu RP w Grodnie, 3 osobowa grupa Polskiego Stowarzyszenia Medycznego na Litwie na czele z Sekretarzem Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych Barbarą Komarowską, kierownik Ośrodka Współpracy z Polonią Medyczną zagranicą Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, Krzysztof Schreyer.
Uczestniczyli jak zawsze członkowie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego na Grodzieńszczyznie, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Baranowiczach (dolączyla się do nas 4 osobowa grupa lekarzy z Brześcia) i bardzo nieliczna 3 osobowa grupa ze Stowarzyszenia Polonii Medycznej w Mińsku.
Występ chóru Lidziejka dodał uroczystości całej atmosferze Spotkania, a atmosfera Spotkania jak zawsze była bardzo serdeczna i towarzyska.
Organizatorem Spotkania w tym roku bylo Polskie Towarzystwo Lekarskie na Grodzieńszczyznie.
Następne, Xe Spotkanie Polskich Towarzystw Medycznych na Białorusi zaplanowano na 22 czerwca 2019 roku.
Organizatorem Spotkania bedzie Polskie Towarzystwo Lekarskie w Baranowiczach.

Maria Syczewska
——————————————————————————————————————————————————————————————

Otrzymaliśmy mail od Dr Barbary Komarowskiej na temat tegorocznego spotkania w Grodnie.

Koledzy,
W imieniu skromnej grupy z Wilna, chcę bardzo podziękować organizatorom spotkania Świetojańskiego na Bialorusi, Polskiemu Towarzystwu Lekarskiemu na Grodzienszczyznie, a szczególnie jego prezesowi Kazimierzowi Jodkowskiemu.Bardzo dziękujemy za zaproszenie, za opiekę, za gościnność, wspaniały nastrój, nowe znajomosci.Dzień się rozpoczął pieszą wycieczką po Grodnie, potem była msza w Katedrze w języku polskim, a po tym wyjazd na Kanał Augustowski, gdzie był występ miejscowego zespolu „Lidejka”, był przejazd statkiem po Kanale, były poczęstunek, rozmowy i tańce. Byli koledzy z Grodna, Lidy, Mińska, Baranowicz i chyba z innych miast Białorusi też. Fajnie ze jesteśmy, i że możemy tak się spotykać.
Pozdrowienia ze słonecznego Wilna.
Barbara Komarovska


W tym roku Polskie Towarzystwo Lekarskie na Grodzieńszczyznie organizuje w sobotę 23-ego czerwca 2018r. doroczne spotkanie Świętojańskie, które odbędzie się na Kanale Augustowskim, 20 km. od Grodna.
Spotkania Świetojańskie odbywają się tradycyjnie co roku, zawsze w 4-tą sobotę czerwca.

ZAPROSZENIE

SZANOWNI PAŃSTWO!
Polskie Towarzystwo Lekarskie na Grodzieńszczyźnie

ma zaszczyt zaprosić Państwo na
Spotkanie Polskich Towarzystw Lekarskich na Białorusi
poświęconych Dniu Służby Zdrowia,
które odbędzie się na Kanale Augustowskim
Rozpoczęcie obrad 23.06.18 o godz. 10.00.

Program spotkania na 23.06.18

10.00 – Wycieczka piesza z przewodnikiem po Starówce Grodna;

12.00 – Msza Św. w Bazylice Katedralnej (Kościół Farny pw Św. Franciszka Ksawerego w Grodnie) za pracowników służby zdrowia;

13.00 – 14.00 – Wyjazd autokarem na Kanał Augustowski;

14.30 Uroczyste otwarcie Spotkania, przemówienia Prezesów Towarzystw, podsumowanie roku pracy;

15.00 Występ Polskiego Zespołu Patriotycznego „Lidziejka” z Lidy;

16.35 – 18.00 – pływanie statkiem (1 godz. 20 min), przepływ przez szluz Dąbrówka;

Piknik; Zabawa taneczna;

21.00. Pożegnanie uczęstników i ustalenie miejsca następnego Spotkania;

Wyjazd autokarem do Grodna.

Z wyrazami szacunku i poważania.

Prezes PTLnG Kazimierz Jodkowski

Grodno Hotele

Hotele należy rezerwować samodzielnie:
Koszt hotelu: pokój 1 os. ze śniadaniem: ok. 45 $
Pokój 2 os. ze śniadaniem: ok. 66 $

Istnieje możliwość dołączenia się do grupy lekarskiej, która udaje sie do Grodna autokarem z Warszawy. Wyjazd ten jest organizowany przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z p.Joanna Kalupa, Główny Specjalista ds. Organizacji Wydarzeń w OIL, tel. 22 54 28 381, kom. 784 986 564 www.izba-lekarska.pl
Okręgowa Izba Lekarska zapewnia autokar i ubezpieczenie dla swoich członków.

 

 

 

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych