Doniesienia

Lekarz i jego hobby 2019

24 maja, 2019

LEKARZ i JEGO HOBBY

DRUSKIENNIKI 2019
(kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

Amerykański pisarz Stephen King mówi, że Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.

pic 1

Trzeci rok z rzędu wiosna gromadzi sporą grupę lekarzy w Druskiennikach na Międzynarodowej Konferencji „Lekarz i jego hobby”, organizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Litwie. Główną pomysłodawczynią i organizatorką konferencji jest wiceprezes stowarzyszenia Barbara Komarowska.

pict 5

W konferencji w ciągu trzech lat udział wzięło ponad 150 osób z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Polski, Szwecji, Włoch i USA. Celem konferencji jest zgromadzenie lekarzy w miłej i relaksującej atmosferze oraz możliwość wykazania się nie tylko ze strony zawodowej. Hobby nie tylko pomaga odreagować stres i zrelaksować się po ciężkiej pracy, ale pozwala również skutecznie zapobiegać zawodowemu wypaleniu. Zgodnie z tematem konferencji podczas sesji wykładowych prelegenci opowiadają kolegom o uprawianych przez nich hobby. Różnorodność zainteresowań lekarzy, biorących udział w spotkaniu, przerasta wszelkie oczekiwania. Okazuje się, że w wolnym od pracy czasie lekarze pasjonują się m.in. malarstwem, historią, operą, muzyką, górskimi wspinaczkami, fotografią, jazdą motocyklem, podróżują po świecie, nawet uprawiają garncarstwo i pszczelarstwo, sadzą dęby, wypiekają pierniki, malują pisanki, piszą wiersze. Po części oficjalnej uczestnicy zawsze z miłą chęcią zwiedzają Druskienniki, a także czerpią przyjemność ze świadczonych w uzdrowisku zabiegów uzdrawiających i odmładzających. Nie mniej przyjemne bywają zabawy integracyjne oraz uroczyste kolacje, a także różne atrakcje, takie jak pieczenie sękacza, wycieczka statkiem po Niemnie czy też zabawa w kręgle.

Polecamy: Więcej relacji i informacji na http://psml.lt/konferencje

pict 4pict 2

 

pict 6