Doniesienia

Lista

3 kwietnia, 2020

LISTA PLACÓWEK SZKOLENIOWYCH

Poniżej publikujemy listę placówek i oddziałów które zadeklarowaly chęć szkolenia lekarzy polskich i polonijnych. Lista ta będzie się powiększać w miarę upływu czasu w wyniku kontaktów które nasza Fundacja nawiązuje w tym celu.
Ewentualni kandydaci powinni nawiązać bezpośredni kontakt z wybranym oddziałem, aby omówić warunki szkolenia i pobytu w danym mieście lub kraju, jak też poznać wymagania szkolących w stosunku do kandydatow.

Fundusze stypendialne można często uzyskać w kraju przyszłego stypendium lecz również dzięki pomocy nowopowstałej polskiej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej – NAWA.

1/ Profesor Ewa Radwanska, MD, PhD, FACOG, FRCOG
Reproductive Endocrinology/Infertility in  Obstetrics and Gynecology

Prof.Ewa Radwańska, wybitny specjalista w dziedzinie niepłodności prowadzi szkolenia w tej dziedzinie zarówno od strony klinicznej jak i teoretycznej. Wstępny kontakt w sprawie szkolenia można nawiązac droga mailowa ewaradwanska62@msn.com

Więcej szczegółów na temat współpracy polsko-polonijnej można znaleźć w załączonym tekscie przesłanym przez Prof.E.Radwańską

2/ Profesor Maria Siemionow, MD, PhD, DSc
Professor of Orthopaedics
Director of Microsurgery Research
University of Illinois at Chicago
Department of Orthopaedics MC 944
900 South Ashland Avenue, 3356 MCBRB
Chicago, Illinois 60607
Office:+1 312 413 3252

Prof.Maria Siemionow, światowej sławy specjalista, prowadzi szkolenia z mikrochirurgii na Uniwersity of Illinois w Chicago. Wstępny kontakt w sprawie szkolenia  można nawiązać drogą mailową siemiom@hotmail.com

3/ Polsko-Amerykańskie Centrum Transplantacji – Uniwersity of Chicago
Odziałem kierują Prof. Piotr Witkowski – chirurg i Prof. Andrzej Jakubowiak – onkolog i hematolog
Oddział wykonuje przeszczepy narządów (nerki, serce, wątroba, trzustka, płuca), jak też szpiku kostnego i komórek macierzystych.

Więcej szczegółów można znaleźć na domenie internetowej oddziału
Polsko-Amerykańskie Centrum Transplantacji

4/ Profesor Zbigniew K. Wszolek, M.D.Department of Neurology – Mayo Clinic Florida
4500 San Pablo Road, Jacksonville, FL 32224, USA
Tel: 904-953-7229fax: 904-953-0757e
mail: Wszolek.zbigniew@mayo.edu

Prof. Zbigniew Wszołek nie ogranicza się do szkolenia młodych polskich neurologów w swojej klinice, lecz organizuje również networking, technikę pozwalającą na scisłą współpracę licznych grup badawczych pracujacych nad tym samym tematem w różnych częściach swiata. Tego typu współpraca jest możliwa dzięki nowoczesnym technikom internetowym.

Szczegóły tej współpracy byly już uprzednio opisane na naszej domenie.

5/ Profesor Pascal Desgranges, Oddzial Chirurgii Naczyniowej – Hôpital Henri Mondor, University Paris XII
51, Av. Maréchal De Lattre De Tassigny
94-010 Créteil, France- telefon : +33664676557
Kontakt: Dr Marek Majewski
majewski2003@yahoo.fr

Oddział chirurgii naczyniowej szpitala uniwersyteckiego w Creteil k/Paryża jest znany z nowoczesnych mini-inwazyjnych i endowaskularnych technik operacyjnych w leczeniu tętniaków i rozwarstwień aorty piersiowej i aorty brzusznej, patologii tętnic szyjnych, patologii tętnic obwodowych itd.

6/ Akademicka Praktyka Uniwersytetu w Saarbrücken  /Akademische Lehrpraxis – Dr.Bogdan Milek und Kollegen
Główna praktyka :  Rathausstr. 26, 66333 Völklingen
Filia praktyki:  Saarbrücken – Bübingen, Saargemündstr. 133a, 66129 Saarbücken – Bübingen

Kontakt : Dr Bogdan Milek www.dr-milek.de
Tel. +49 -170 830 2367

Prawo szkolenia do specjalizacji w Niemczech w : medycynie ogólnej / rodzinnej (Allgemeinmedizin) , paliatywnej  (Palliativmedizin), naturalnych metodach leczenia (Naturheilverfahren);  koło kontroli jakości leczenia akupunkturą Związku Lekarzy Kasowych (Qualitątszirkel Akupunktur).

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych