Uncategorized

PTL Baranowicze

4 grudnia, 2016

Polskie Towarzystwo Lekarskie w Baranowiczach

Syczewska Maria

prezes Maria Syczewska

Dane kontaktowe

Maria Syczewska
           tel.kom.+375296431792
Lilia Jaroszewicz
               tel. +375297289062

Zarząd  PTL w Baranowiczach
Maria Syczewska –Prezes PTL w Baranowiczach,
Jerzy Stecko –wiceprezes,
Lilia Jaroszewicz –rzecznik prasowy,
Inna Sergel –sekretarz,
Jadwiga Gabier –skarbnik,
Swietłana Sidorenko- członek zarządu,
Halina Szydłowska-członek zarządu,
Żanna Ignatowa-członek zarządu,
Eugieniusz Połonski-członek zarządu.

Polskie Towarzystwo Lekarskie w Baranowiczach ( PTLw Baranowiczach ) rozpoczęło swoją działalność w 1992 roku jako Koło Lekarzy Polskich przy Społecznym Stowarzyszeniu “Klub Polski” w Baranowiczach. Gdy zaczynaliśmy, było nas ośmiu; obecnie zaś PTL w Baranowiczach liczy 30-u członków.
Czytaj dalej…

2018

Dr Maria Syczewska donosi z Baranowicz

29 czerwca 2018 w Domu Polskim w Baranowiczach odbyło się spotkanie lekarzy PTL w Baranowiczach z polską grupą lekarzy z Czech. Inicjatorem spotkania był Dr Boguslaw Chwajol, który zorganizował wycieczkę „Swoi do Swoich – w utworach i po scieżkach Adama Mickiewicza” w 220 rocznice jego urodzin. Wieczór zostanie na długo w naszej pamięci, ponieważ atmosfera spotkania była nadzwyczajnie ciepła, w tym bardzo patriotyczna. Wspólne spiewanie polskich piosenek, deklamacja wierszy Adama Mickiewicza przy akompaniamencie akordeonowym, rozłowy, wspomnienia z przeszłych lat…Czas uplynał tak szybko! Byliśmy po prostu zaskoczeni że to już przyszła pora na pożegnanie naszych przyjaciół, ktorzy dołożyli wielu starań aby dostać się na Białoruś w wyniku problemów z otrzymaniem wizy białoruskiej.

29.06.18 spotkanie 29.06.18 spotkanie 29.06

—————————————————————————————————————————————————————————————————

IXe Spotkanie Świętojańskie PTL na Białorusi

foto SS 2018 (1)Uczestnicy IX-ego Spotkania Świętojańskiego w Grodnie

23 czerwca 2018 roku odbyło się kolejne IX tradycyjne Spotkanie Polskich Towarzystw Medycznych na Białorusi. Miejscem spotkania w tym roku było Grodno i Kanal Augustowski.

Zaszczycili swoim przybyciem na Świetojanskie Spotkanie przedstawiciele Konsulatu RP w Grodnie, 3 osobowa grupa Polskiego Stowarzyszenia Medycznego na Litwie na czele z Sekretarzem Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych Barbarą Komarowską, kierownik Ośrodka Współpracy z Polonią Medyczną zagranicą Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, Krzysztof Schreyer.
Uczestniczyli jak zawsze członkowie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego na Grodzieńszczyznie, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Baranowiczach (dolączyla się do nas 4 osobowa grupa lekarzy z Brześcia) i bardzo nieliczna 3 osobowa grupa ze Stowarzyszenia Polonii Medycznej w Mińsku.
Występ chóru Lidziejka dodał uroczystości całej atmosferze Spotkania, a atmosfera Spotkania jak zawsze była bardzo serdeczna i towarzyska.
Organizatorem Spotkania w tym roku bylo Polskie Towarzystwo Lekarskie na Grodzieńszczyznie.
Następne, Xe Spotkanie Polskich Towarzystw Medycznych na Białorusi zaplanowano na 22 czerwca 2019 roku.
Organizatorem Spotkania bedzie Polskie Towarzystwo Lekarskie w Baranowiczach.

—————————————————————————————————————————————————————————————————

Zdjęcia z poprzednich spotkań koleżeńskich stowarzyszeń białoruskich

DSC_0708

Spotkanie towarzyskie w Baranowiczach – 2014

DSC_1919

VI-e Spotkanie Swiętojańskie Polskich Towarzystw Lekarskich na Bialorusie – Lida 2015

 

 

IMG_3602

V-e Spotkanie Swiętojańskie na Bialorusi – Stolbey, 2014

 

 

IMG_2992

IMG_3037

IV-e Spotkanie Swietojanskie PTL na Bialorusi – Kosowo, 2013

IMG_2542

PTL Baranowicze we Lwowie – 2013


 

Statut

Kliknij aby zobaczyć

 

 

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych