Doniesienia

Relacja z Mistrzostw Polonii w Narciarstwie Alpejskim

20 lutego, 2023

W niedzielę, 5 lutego 2023 r. odbyły się XXXVI Mistrzostwa Polonii w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Organizatorem Mistrzostw był Klub Narciarski „Tatry” działający przy Związku Podhalan w Północnej Ameryce (ZPPA) z prezesem Klubu Szymonem Gasienicą Danielem na czele.


Zawody odbyły się na popularnym wśród Polonii chicagowskiej stoku narciarskim w Wilmot Mt. w stanie Wisconsin. Aura dopisała: była piękna, słoneczna pogoda z temp. 32 stopni Fahreinheita (0 st. C) oraz wspaniałe warunki narciarskie. Stok do dwóch przejazdów slalomu giganta został świetnie przygotowany przez szkołę narciarską w Wilmot Mt. Na starcie zjawiło się 120 zawodników (w tym 50 dzieci). Wśród pań, tytuł mistrzowski przypadł Amandzie Keen wśród panów – Piotrowi Dudziakowi. Puchar rodzinny zdobyli Krzysztof i Tomasz Staszel. W snowboardzie najlepszy był Damian Albrycht. Puchar przechodni w rywalizacji Koziołka Matołka zdobyła Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego z Orland Hills, IL.

Na starcie przed rozpoczęciem mistrzostw. Od lewej: Bronisław Orawiec – założyciel i prezes Klubu Sportowego „Bronek” ZLP, Radek Dzierżawski – instruktor narciarski, „Koziołek Matołek” – Stanisław Kiernoziak.


Klub Sportowy „Bronek” był reprezentowany m.in. przez Bronisława Orawca, który zdobył tytuł wicemistrza w swojej grupie wiekowej. Zakończenie mistrzostw z rozdaniem trofeów miało miejsce bezpośrednio po zawodach na linii mety. Podczas imprezy czas umilał profesjonalny DJ ze świetną muzyką. Organizatorzy zadbali także o smaczny posiłek.

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych