Doniesienia

WilmotPML

February 23, 2021

XXXe Polonijne Mistrzostwa Lekarzy
w Narciarstwie Alpejskim KS „Bronek”

W niedzielę 14 lutego 2021 r. odbyły się XXX Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim. Rozegranym na stoku Wilmot Mt. w stanie Wisconsin zawodom towarzyszyła bardzo mroźna pogoda z odczuwalną temperaturą minus 30 stopni Farenheita (minus 34 Celcjusza) oraz wspaniałe warunki narciarskie. Honorowy patronat nad Mistrzostwami sprawował Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago z Panią Konsul Małgorzatą Bąk-Guzik na czele.

Pomimo pewnych utrudnień związanych z pandemią COVID-19 (m.in. konieczność rezerwacji miejsc na jazdę w ośrodku sportowym) oraz niezwykle zimnej aury, imprezę zorganizował honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago dr Bronisław Orawiec. Trasę przygotowała szkoła narciarska z Wilmot Mt., a bramki do slalomu giganta ustawili Eddy Lee, Jack Thune i Joseph Keen. Otwarcia zawodów dokonali doświadczeni zawodnicy z Klubu „Tatry” oraz ligi narciarskiej Chicago Metropolitan Ski Council. Na świetnie przygotowanej przez Wilmot Racing Team trasie slalomu giganta pierwsze wystartowały panie, a następnie panowie.

Należy wspomnieć, że najlepszą sportsmenką w roku 2020 wśród pań po raz piętnasty została dr Halina Anioł, a wśród panów po raz dwudziesty ósmy dr Bronisław Orawiec. Puchary dla sportowców roku zgodnie z wieloletnią tradycją Klubu zostaną wręczone podczas 70. Balu Lekarzy, który odbędzie się jesienią w środmieściu Chicago.

Bezpośrednio po zawodach miało miejsce uroczyste zakończenie Mistrzostw. B. Orawiec powitał wszystkich zawodników, rodziny i sympatyków Klubu, w tym zawodników startujących po raz pierwszy w mistrzostwach. W tym roku nasza sportowa lekarska rodzina powiększyła się o wspaniałą narciarkę, trenującą w Klubie Snowstar Ski Team 17-letnią Monikę Birską, która wspólnie z ojcem Mariuszem została serdecznie i owacyjnie przyjęta do KS „Bronek”.

Dr B. Orawiec gorąco podziękował Konsulatowi RP za wieloletni patronat nad zawodami. Złożył gratulacje zwycięzcom i życzenia dalszych sukcesów sportowych wszystkim uczestnikom Mistrzostw. Podziękował szkółce narciarskiej w Wilmot Mt. z panami: Garym Liederem, Eddy Lee, Jackiem Thune i Joe Keenem za przygotowanie trasy, tyczek i czasomierzy, a także Polish News, Polsports i Super Express za patronat medialny.

Okazałe trofea w postaci pucharów i medali najlepszym zawodnikom w poszczególnych grupach oraz Puchary Przechodnie Klubu Sportowego “Bronek” ZLP wręczył prezes B. Orawiec w towarzystwie członkini Zarządu Klubu dr Haliny Anioł. Wszystkie panie otrzymały od organizatora czerwone róże z okazji dnia serduszkowego.

Prezes KS „Bronek” ZLP zaprosił zebranych na następujące imprezy sportowe w roku 2021: XXIV  Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim (13 – 20 marca 2021. Davos, Alpy szwajcarskie); 41. Światowe Igrzyska Medycyny i Służby Zdrowia (29 czerwca-5 lipca 2021, Algarve, Portugalia); XXXVIII Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym (lipiec 2021, Chicago); XXX Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Tenisie Ziemnym (sierpień/wrzesień 2021, gry pojedyńcze i deblowe, Chicago); X Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze” (wrzesień 2021, gry pojedyncze i podwójne, Chicago); XVIII Letnie Igrzyska Lekarskie (wrzesień 2021, Zakopane); 50. Mistrzostwa Świata Lekarzy w Tenisie Ziemnym (10 – 16 października 2021. Antalya, Turcja).
B.O.

Inne posty

PMAGB Symposium & Polish Doctors’ Ball 2026 w Londynie

Pod koniec maja w Londynie odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń integrujących polskie środowisko medyczne – PMAGB Symposium & Polish Doctors’ Ball 2026, zorganizowane przez Polish Medical Association in Great Britain (PMAGB). W wydarzeniu uczestniczyli lekarze, naukowcy i przedstawiciele środowisk medycznych z wielu krajów, m.in. z Wielkiej Brytanii, Polski, Litwy, Niemiec, Francji, Szwajcarii oraz Stanów Zjednoczonych. Wśród gości obecna była również Prezes Federacji Polonijnych Organzacji Medycznych, dr Kornelia Król. Trzydniowy program połączył naukę, networking oraz promocję polskiej kultury i historii. Uroczystości rozpoczęły się od rejsu po Tamizie, podczas którego uczestnicy mogli podziwiać najważniejsze londyńskie zabytki, a następnie spotkali się w restauracji Oblix na 32. piętrze The Shard, skąd rozciąga się jedna z najbardziej imponujących panoram Londynu. Centralnym punktem wydarzenia było ... PMAGB Symposium & Polish Doctors’ Ball 2026 w Londynie

XIII Kongres Polonii Medycznej – główna arena wydarzeń i wydarzenia integracyjne

10-12 września 2026, Wrocław W dniach 10–12 września 2026 roku Wrocław stanie się światowym centrum polonijnego środowiska medycznego podczas XIII Kongresu Polonii Medycznej. Wydarzenie organizowane przez Federację Polonijnych Organizacji Medycznych zgromadzi lekarzy, naukowców, studentów medycyny oraz przedstawicieli organizacji medycznych z wielu krajów świata. (XIII Kongres Polonii Medycznej) Kongres od lat stanowi jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń integrujących polskich medyków pracujących poza granicami kraju. Tegoroczna edycja odbędzie się we Wrocławiu — mieście o silnych tradycjach akademickich i medycznych, które po raz kolejny stanie się miejscem wymiany doświadczeń, prezentacji osiągnięć naukowych oraz budowania międzynarodowej współpracy. Chcemy przybliżyć Państwu miejsca, w których będzie się odbywało wydarzenie. Główną areną wydarzenia będzie Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Wrocławia, wpisanym ... XIII Kongres Polonii Medycznej – główna arena wydarzeń i wydarzenia integracyjne