Doniesienia

XI Turniej Tenisa Dziennikarze vs. Lekarze

13 września, 2022

W dniach 9 i 10 września 2022 r. odbył się XI Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”. Organizatorem turnieju był prezes Klubu Sportowego “Bronek” ZLP w Chicago dr Bronisław Orawiec. 

Turniej przeprowadzono na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights, IL. Meczom singlowym towarzyszyła piękna słoneczna bezchmurna pogoda z temperaturą 82F (27.8 st. C) i małą wilgotnością powietrza (40%). W drugim dniu turnieju była również wspaniała słoneczna aura z niewielkimi chmurami i temperaturą 80F (26.7 st. C). Kapitanem drużyny „Dziennikarzy” był red. Piotr Dąbrowski, a kapitanem drużyny „Lekarzy” dr Bronisław Orawiec. Kapitanowie odpowiedzialni byli za selekcję oraz rozstawienie zawodników w swoich drużynach. W drużynie „Dziennikarzy” zagrali: Eugeniusz Jarząbek (Polvision TV), Tadeusz Szmelter (Radio 1300 AM) i Andrzej Jarmakowski (Radio 1300 AM), natomiast w drużynie „Lekarzy” wystąpili: Aleksandra Głodek (dentystyka), Halina Anioł (pediatria), Sławomir Puszkarski (psychiatria), Janusz Dańko (weterynaria), Roman Marszałek (dentystyka) oraz Bronisław Orawiec (kardiologia). Rezerwowym zawodnikiem w drużynie lekarskiej był Andrzej Moniuszko (radiologia).

W grach pojedynczych Eugeniusz Jarząbek wygrał z Bronisławem Orawcem 6:4, 1:0 (ret). B. Orawiec zrezygnował z dalszej gry w drugim secie z powodu kontuzji ścięgna Achillesa. Andrzej Jarmakowski pokonał Sławomira Puszkarskiego 7:5, 6:4 a Jamusz Dańko zwyciężył w meczu z Tadeuszem Szmelterem 6:1, 6:0. W pojedynku deblowym para dziennikarzy E. Jarząbek i T. Szmelter po bardzo dobrej grze pokonała parę lekarską J. Dańko i S. Puszkarskiego 6:3, 6:4. 

Prestiżowa konfrontacja polonijnych dziennikarzy i lekarzy zakończyła się w tym roku zwycięstwem lekarzy 4 – 3, którzy wygrali jeden mecz singlowy i trzy walkowery. Dziennikarze wygrali dwa mecze singlowe i jeden mecz deblowy. Było to ósme zwycięstwo lekarzy. Dwukrotnie był remis: w roku 2015  (5 – 5) oraz w roku 2018 (3 – 3). Dziennikarze zwyciężyli do tej pory jeden raz w roku 2019 (5 – 2). 

Tegoroczny turniej przebiegał podobnie jak wszystkie poprzednie w wyjątkowo miłej, towarzyskiej atmosferze. Turniej ten przejdzie do historii sportu polonijnego jako stojący na bardzo dobrym poziomie, w którym wszyscy uczestnicy wykazali prawdziwie sportową postawę i wspaniałą, pełną pasji walkę o każdy punkt. Uroczyste zakończenie turnieju z wręczeniem pucharów i medali nastąpi wspólnie z zakończeniem XXXI Polonijnych Mistrzostw Lekarzy w Tenisie Ziemnym podczas bankietu z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu Klubu Sportowego „Bronek” ZLP. 

Bronisław Orawiec, MD

Inne posty

Rejestracja na Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej

Szanowne Koleżanki,Szanowni Koledzy, Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej odbędzie się już za kilka miesięcy. Organizatorzy wielkiego międzynarodowego spotkania polskich medyków z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem przygotowują Państwu konferencje naukowe oraz spotkania towarzyskie. Chcemy nasz pobyt w Krakowie uczynić świętem polskiej myśli naukowej oraz sposobnością na nawiązanie i odnowienie przyjaźni. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu ze specjalnym zaproszeniem przygotowanym Państwu przez Panią Prezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych, dr Kornelię Król. Celem ułatwienia Państwu wglądu w sam Kongres, podajemy kilka niezbędnych odnośników: Strona internetowa Kongresu:  https://kongrespoloniimedycznej.org/ Rejestracja:https://kongrespoloniimedycznej.org/rejestracja Program Naukowy:https://kongrespoloniimedycznej.org/o-kongresie/edycja-2024/program-kongresu Do zobaczenia w Krakowie, Prezes i ZarządFederacji Polonijnych Organizacji Medycznych
Placeholder

Rejestracja i program obchodów 35-lecia AMOPF

AMOPF świętuje 35. rocznicę nieprzerwanej działalności spotkaniem, które odbędzie się 25 maja 2024 roku w Ambasadzie Polski we Francji (57 rue Saint Dominique 75007 Paryż. Metro, RER: Invalides). Mamy nadzieję, że licznie się Państwo zjawią. W dwóch załącznikach znajdą Państwo wszystkie szczegóły dotyczące tego spotkania: Mam nadzieję, że spotkamy się licznie 25 maja. Przesyłam serdeczne pozdrowienia Dr Pierre KonopkaPrezes Honorowy AMOPF w imieniu Zarządu. P.S. Możecie Państwo wydrukować Formularz Zgłoszeniowy, wypełnić go ręcznie i zeskanować, aby wysłać jako załącznik do Państwa maila. Jeśli nie mogą Państwo zeskanować swojego formularza, można go sfotografować i wysłać za pomocą smartfona. PROGRAM SPOTKANIA 14:15-14:30 – PowitaniaKONFERENCJA HISTORYCZNAModeratorzy: P.Konopka, K.Klimczak14:30-15:00 – Polscy lekarze we Francji w XIX wieku (K.Klimczak, P.Konopka)15:00-15:15 – Polscy lekarze we Francji ... Rejestracja i program obchodów 35-lecia AMOPF