Doniesienia

Bal 2019

15 września, 2019

Polskie Towarzystwo Medyczne w Niemczech T.Z.

członek

Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych oraz Kongresu Polonii Niemieckiej

zaprasza na

XXIII Europejski Bal Lekarza

który obbędzie się  23.11.2019

 

TELEGRAM  BALOWY :  sa jeszcze miejsca na bal,  są MIEJSCA W KONTYNGENCIE HOTELOWYM –  przedłużyliśmy go do końca października 2019!!!

Prawdopodobnie ostatni Bal organizowany przez obecnego przewodniczącego PTM Bogdana Miłka – zapraszamy serdecznie !  Współorganizator – jedna z najmłodszych uczestników – Kasia Wieczorek !

————————————————————————

 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, już niebawem  XXIII. Europejski Bal Lekarza  – jednocześnie XXXVIII Bal Polskiego Medyka w Niemczech,

ktory odbedzie się 23 listopada 2019 w Airport Hotel Van der Valk w Dusseldorfie. Jak zwykle spodziewamy się szampańskiej zabawy w gronie starych i nowych przyjaciół oraz znajomych – lekarzy polskojęzycznych, lekarzy z Niemiec, Polski oraz wielu krajów Europy, może nie tylko. 

Jak w poprzednich latach grać i spiewać będzie doborowa kapela muzyczna. Galeria p. Napiórkowskiej z Warszawy przygotowuje aukcję obrazów, a bal poprzedzony będzie sesją wykładową (zaświadczenia dla Finanzamtu)  oraz zebraniem Polskiego Towarzystwa Medycynego w Niemczech. 

*

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym balu, tradycja powinna być podtrzymywana przez polskich lekarzy różnych generacji. 

W kwestii opłat mamy dobre wiadomości: udaje nam się podtrzymać niezmienionę strukturę cen za uczestnictwo w balu: członkowie PTM w Niemczech płacą 110€, nie-członkowie 140€.  Jesli chcecie Państwo zapisać się do PTM – prosimy o wypełnienie ankiety członka (jest na stropnie www.poloniamed.de  lub przeslemy ją oraz statut PTM na życzenie mailem :  poloniamed@gmail.com). Wpłacając 110€ + 40€– składka członkowska (emeryci 30€, małżeństwa lekarskie 50€) uzyskujecie  Państwo np. zniżkę 5% na wszelkie imprezy Biura Turystyzcnego JawaReisen. Przygotowujemy plan dalszych rabatów. Zapraszamy!

*

Jak zwykle dysponujemy pulą miejsc w hotelu Van der Valk – po korzystnej cenie:   cena za pokój dwuosobowy wynosi  119€,  jednosobowy – 106€.   Rezerwacja  pokoi  – bezposrednio pod nr tel. Hotelu –  0211 200 63 – 0 ,  proszę podać „Ärzteball” .   Kontyngent konczy się 31.10.2019.

UWAGA :  PTM posiada status „wyższej użyteczności publicznej” /Gemeinnutzigkeit/, zatem składka PTM  ma status podatkowy „Spende”.  Udział w Balu odpowiada udziałowi w sympozjum, które mu towarzyszy,  mamy także przygotowane zaświadczenie dla „urzędu podatkowego”.

*

Zgloszenia na bal – mailem :   poloniamed@gmail.com  oraz  Handy B. Milek – 0171 26 23 234 –  Termin wplat przedłużony do 5.11. 19 –

Polnische Medizinische Gesellschaft in Deutschland e. V. Deutsche Bank Krefeld, BIC: DEUTDEDB320 IBAN:

DE52 3207 0024 0059 2949 00 (Dopisek: Ärztekongress ) .

*

VIII. MIEDZYNARODOWE  SYMPOZJUM LEKARSKIE „Medycyna w Dialogu”:

Program :

– „Furosemid. Fakty i mity.”

– „Akupunktura Mikrosystemow”

-„ Sysztem rozliczen pacjentow prywatnych w Niemczech  GOÄ – wskazówki praktyczne”

– „Damian Molenda, doradca finansowy wraz z osobami towarzyszącymi – „Jak podnieść nasz prywatny budżet lekarza  oraz  jak  zdobyć dodatkowe środki dla PTM”

*

W programie wieczoru  : 1. Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze PTM w Niemczech (15.30 – 16.30) –

  1. A) Wybieramy nowego prezesa i zarząd PTM!
  2. B) Decydujemy – za rok w lecie do Kołobrzegu czy do Gdańska?
  3. C) Co zrobić z pieniędzmi jakie planujemy pozyskać od jednej z kas chorych za polecenie członkostwa w tej kasie (90 euro od osoby, umowa z kasą prawie gotowa do podpisania)
  4. VII. Europejskie Sympozjum  „Medycyna w Dialogu”
  5. Aukcja Obrazów Sztuki Polskiej Galerii Napiórkowska z Warszawy
  6. Muzyka z elementami komncertowymi oraz tańce przynajmniej do godziny 2.00
  7. Tradycyjnie wspaniały popis sztuki kulinarnej kucharzy hotelowych

P.S: Członkowie polonijnych organizacji medycznych, innych partnerskich organizacji polonijnych, polskich izb lekarskich opłacają wstęp podobnie jak członkowie PTM – 110€ od osoby !

 

Serdecznie zapraszamy !

Organizatorzy balu :

 

Bogdan Miłek

„Kasia” Katarzyna Wieczorek