Doniesienia

Tatry2019

26 września, 2019

XVII Letnie Igrzyska Lekarskie
Zakopane, 4-8 września 2019 r.

W dniach 4-8 września 2019 r. odbyły się w Zakopanem XVII Letnie Igrzyska Lekarskie pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl), Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL) oraz Gazety Lekarskiej (GL). Większość dyscyplin sportowych miała miejsce na pięknych obiektach sportowych przy Centralnym Ośrodku Sportowym (COS) w Zakopanem, który jest także Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich (OPO). Konkurencje sportowe odbywały się także w Ludźmierzu, Frydmanie, Maruszynie, Niedzicy, Kościelisku, Hotelu Belvedere oraz Tatrzańskiej Łomnicy. Głównym organizatorem od początku Igrzysk jest dr Maciej Jachymiak. W zawodach trwających 4 dni uczestniczyło ponad 650 lekarzy wraz z rodzinami z całej Polski. Wśród dyscyplin sportowych znalazło się 15 lekkoatletycznych kategorii olimpijskich, w tym tenis ziemny.

Klub Sportowy „Bronek” ZLP w Chicago był reprezentowany przez dr. Bronisława Orawca, który powtórzył sukces z zeszłego roku, zdobywając dwa złote medale i tytuły mistrzowskie w tenisie ziemnym: tytuł mistrzowski w grach pojedynczych (grupa E) oraz w grach podwójnych (grupa powyżej 65 r.ż.).

Podczas uroczystego zakończenia Igrzysk dr. Bronisław Orawiec został zaproszony przez organizatorów do udziału w ceremonii wręczania medali wspólnie z wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, dyrektorem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, znakomitym pływakiem prof. Januszem Heitzmanem oraz byłym wiceprezesem NRL, byłym przewodniczącym ORL w Warszawie, wspaniałym sportowcem dr. Krzysztofem Makuchem.

  1. Orawiec po złożeniu gratulacji organizatorom oraz zwycięzcom, zaprosił wszystkich licznie zebranych sportowców i gości na XXIV Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim (ŚMLPwNA), które odbędą sie w marcu 2020 roku w La Thuile w Alpach włoskich. Głównemu organizatorowi Mistrzostw dr. Maciejowi Jachymiakowi wręczył medal fundacji posiadów oraz publikację pt. Góralskie Posiady dr. Orawca, tom IV. Dr. Krzysztof Makuch (autor artykułu do publikacji) otrzymał książkę oraz pamiątkową szarotkę z ostatnich 26. posiadów. Dr Bronisław Orawiec został także poproszony do dokonania uroczystego zamknięcia Igrzysk. Po części oficjalnej i smacznym obiedzie, miała miejsce zabawa do późnych godzin nocnych.

BO

7-1.

6.

5-1.

4.

Foto: Arch. KS „Bronek” ZLP

 

 

 

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych