Doniesienia

Chicago2019

7 października, 2019

XXVIII Polonijne Mistrzostwa Lekarzy
w Tenisie Ziemnym
KS “Bronek” ZLP

Zakończyły się XXVIII Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Tenisie Ziemnym, których rganizatorem był honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago dr Bronisław Orawiec. Patronat nad turniejem sprawował Konsulat RP w Chicago z Konsulem Generalnym Piotrem Janickim na czele.

Mistrzostwa odbywały się przez 5 dni na kortach tenisowych przy Lions Park w Prospect Heights, IL. Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. Towarzyszyła im piękna słoneczna pogoda. Tylko jeden mecz singlowy miał miejsce na kortach w South Park, Park Ridge, IL. Turniej rozpoczęto 4 sierpnia 2019 r. grami pojedynczymi.

W meczach singlowych panów zanotowano wiele ciekawych, emocjonujących gier. Warto wspomnieć mecz pomiędzy Andrzejem Moniuszko a Romanem Marszałkiem o wejście do gier półfinałowych, który zakończył się wynikiem 6:3, 6:1 dla A. Moniuszki oraz mecz pomiędzy Januszem Dańko a Piotrem Włodarczykiem (wynik meczu 6:0, 6:1 dla J. Dańko). Roman Marszałek pokonał Piotra Włodarczyka 6:4, 6:2. Bronisław Orawiec w półfinale zwyciężył z Andrzejem Moniuszko wynikiem 6:1, 6:3 a Sławomir Puszkarski wygrał z Januszem Dańko w trzysetowym trwającym przeszło 3 godziny starciu 3:6, 6:0, 7:6 (tiebreak 7:3).

W meczu finałowym spotkali się Bronisław Orawiec i Sławomir Puszkarski. Zwycięstwo przypadło Bronisławowi Orawcowi, który po raz dwudziesty pierwszy w historii Mistrzostw, po bardzo dobrej grze, pokonał w dwóch setach Sławomira Puszkarskiego wynikiem 6:1, 6:2. III lokatę zdobył Andrzej Moniuszko, a IV – Janusz Dańko (walkower z powodu kontuzji J. Dańko). Wśród pań I miejsce zdobyła Halina Anioł.

Mecze gier podwójnych miały również interesujący przebieg. Zwycięstwo odniosła para Bronisław Orawiec i Andrzej Moniuszko, która pokonała parę Romana Marszałka i Piotra Włodarczyka wynikiem 6:0, 6:1. Uroczystość zakończenia mistrzostw odbędzie się wspólnie z zakończeniem VIII Turnieju Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs Lekarze” w niedzielę, 28 września 2019 r.

Najlepszymi sportowcami roku 2019 (narty plus tenis) wśród lekarek polonijnych została po raz trzynasty Halina Anioł, a wśród lekarzy po raz dwudziesty siódmy Bronisław Orawiec. Uroczyste wręczenie pucharów dla Sportowców Roku nastąpi zgodnie z dwudziestoośmioletnią tradycją podczas Balu Lekarza, który odbędzie się w lutym 2020 r. w Hotelu Ritz Carlton w śródmieściu Chicago.

BO

#3.

#6.