Doniesienia

Dziennikarze2019

7 października, 2019

VIII Turniej Tenisa Ziemnego
„Dziennikarze vs. Lekarze”
Chicago, Illinois
28 i 29 września 2019

W dniach 28 i 29 września 2019 r. odbył się VIII Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”. Organizatorem turnieju był prezes Klubu Sportowego “Bronek” ZLP w Chicago dr Bronisław Orawiec.

Turniej przeprowadzono na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights oraz przy Frionter Park w Arlington Heights w stanie Illinois. Meczom towarzyszyła pochmurna i chłodna pogoda z temperaturą 57 F. Turniej rozpoczęto grami pojedynczymi na kortach przy Lions Park, natomiast gry podwójne, z powodu zapadającego zmroku i niekorzystnej prognozy pogody, dokończono na oświetlonych kortach w Frionter Park. Kapitanem drużyny „Dziennikarzy” był red. Piotr Dąbrowski, a kapitanem drużyny „Lekarzy” dr Bronisław Orawiec.

Kapitanowie odpowiedzialni byli za selekcję oraz rozstawienie zawodników w swoich drużynach. W drużynie „Dziennikarzy” zagrali: Halina Kosińska (Progress for Poland), Eugeniusz Jarząbek (Polvision, Radio 1030 AM), Dariusz Wiśniewski (Radio Horyzonty), Arkadiusz Stachnik (Radio Deon), Kamil Faruzel (Polski FM) oraz Mateusz Skowron. W drużynie „Lekarzy” wystąpili: Halina Anioł (pediatria), Sławomir Puszkarski (psychiatria), Andrzej Moniuszko (radiologia), Janusz Dańko (weterynaria) oraz Bronisław Orawiec (kardiologia).

Prestiżowa konfrontacja polonijnych dziennikarzy i lekarzy zakończyła się w tym roku zwycięstwem dziennikarzy 5 – 2. Dziennikarze wygrali cztery mecze singlowe i jedem mecz deblowy, natomiast lekarze wygrali jeden mecz singlowy i jeden mecz deblowy. Było to pierwsze zwycięstwo dziennikarzy. Dwukrotnie był remis: w roku 2015 (5 – 5) oraz w roku ubiegłym (3 – 3). Lekarze zwyciężali do tej pory pięciokrotnie.

Tegoroczny turniej przebiegał podobnie jak wszystkie poprzednie w wyjątkowo miłej, towarzyskiej atmosferze. Turniej ten przejdzie do historii sportu polonijnego jako stojący na bardzo dobrym poziomie, w którym wszyscy uczestnicy wykazali prawdziwie sportową postawę i wspaniałą, pełną pasji walkę o każdy punkt. Uroczyste zakończenie turnieju z wręczeniem pucharów nastąpiło 29 września 2019 r. wspólnie z zakończeniem XXVIII Polonijnych Mistrzostw Lekarzy w Tenisie Ziemnym w domu Orawców. Wszyscy członkowie drużyny „Dziennikarzy” oraz fotograf dr W. Łysiński otrzymali publikacje z dedykacjami od autora B. Orawca.

BO

1.6.