Doniesienia

Chorazy

23 lutego, 2021

20 lutego 2021 zmarł w wieku 95 lat wybitny polski onkolog, Profesor Mieczysław CHORĄŻY, którego mielismy zaszczyt gościć w czasie IXego Kongresu Polonii Medycznej w Warszawie. Ponizej list prezesa honorowego Federacji, Prof. Marka RUDNICKIEGO

Witam,

Jakże to smutne gdy odchodzi tak wielu, tak wielkich. Profesor Mieczyslaw Chorąży to niezwykła, wybitna postać polskiego XX wieku. Patriota, lekarz, powstaniec, humanista.
Z wielkim szacunkiem wspominam Profesora który zaszczycił swoim wykladem IX Kongres Polonii Medycznej w Warszawie.  Przesyłając zaproszenie, nie spodziewałem się nawet tak blyskawicznej odpowiedzi. Wykład zatytulowany „Złożoność zjawiska życia jako wyzwanie dla medycyny” był ucztą dla słuchaczy z całego Świata i z Polski.Wiele miesięcy później miałem zaszczyt być na konferencji, podczas której Śląska Izba Lekarska honorowała Prof. Chorążego, laureata Orderu Orła Białego.   Cóż za niezwykly Człowiek, który życie poświecił Ojczyźnie, medycynie i walce z nowotworami.

Wielka i niezwykła postać.
Zachowalo mi sie zdjecie.
Pozdrawiam, Marek Rudnicki

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych