Doniesienia

heritage

12 października, 2021

Profesor Marek Rudnicki, jak też Polskie Towarzystwo Lekarskie w Chicago zostali nagrodzeni odznaczeniem Heritage Award  (Nagroda Dziedzictwa Narodowego) przyznanym przez Polish American Congres w Illinois, donosi  prezes PTL z Chicago, Dr Piotr Brukasz.
Redakcja dołącza się do licznych gratulacji które napływają na ręce Marka Rudnickiego z różnych krajów (PK).

Heritage Award dla Profesora Marka Rudnickiego

Heritage Award dla Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Chicago

Uroczysty bal po wręczeniu odznaczeńCzterej  prezesi Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Chicago
(od lewej) Józef Mazurek, Kornelia Król, Marek Rudnicki, Piotr Brukasz

Profesor Marek Rudnicki pisze do Redakcji

Witam

Przesyłam zdjęcia z Heritage Dinner w Chicago, podczas którego odebrałem Heritage Award za działania głównie dotyczace walki z Covidem. Sadzę, że było to wyróżnienie za wiele różnych działań które udało się zrealizować na przestrzeni lat w Chicago.

Heritage Award dostał też Związek Lekarzy Polskich w Chicago (prezes Dr Brukasz od lipca 2020) za działania w walce z Covid, ale myślę (tak jak powyżej) że są to wyróżnienia za wiele lat pracy na rzecz środowisk polonijnnych.

Dołączam też zdjęcie czterech ostatnich Prezesow ZLP Chicago.
Heritage Award to najwyższe wyróżnienie przyznawane od ponad 50 lat przez Kongres Polonii Amerykańskiej Stanu Illinois. Wielu uważa, że jest to najbardziej zaszczytne wyróżnienie w środowisku Polonijnym w Chicago, a chyba nawet w całych Stanach.
Pozdrawiam, Marek

Dr Piotr Brukasz przesyła do Redakcji list wysłany do członków i sympatyków PTL w Chicago.

Dear Members and Friends,

Just recently, we informed you about the honor the Polish American Medical Society had received from the Polish American Congress Illinois Division.

We also would like to congratulate Prof. Marek Rudnicki, MD, PhD, our former President, for receiving this year’s Heritage Award from the Polish American Congress IL Division.

The Heritage Award Banquet will take place October 24, 2021, in Allegra Hall, Schiller Park, IL. Prof. Marek Rudnicki and the Polish American Medical Society will be presented with the Honors during the Ceremony.

Respectfully,

Piotr Brukasz, MD
President
Polish American Medical Society