Doniesienia

Konkurs „Przychodzi wena do lekarza”

5 grudnia, 2021

XI-y Konkurs literacki „Przychodzi Wena do lekarza”
nadsyłanie tekstów do 25 marca 2022

Pisze do nas dr Piotr Gajewski, redaktor pisma Medycyna Praktyczna (https://www.mp.pl), które to pismo od wielu lat organizuje konkurs literacki „Przychodzi Wena do lekarza”.
Ogłaszamy ten konkurs na naszej domenie, gdyż jak słusznie twierdzi dr Gajewski, byłoby korzystne dla konkursu, aby lekarze polonijni również brali w nim udział. Regulamin konkursu i daty zapisu znajdują się w załączonym linku na dole tej strony. (PK)
 

16 października br. odbyła się w Teatrze Słowackiego w Krakowie jubileuszowa Gala Konkursu „Przychodzi wena do lekarza”. Na tej stronie https://www.mp.pl/wena/gala znajdziesz relację filmową z tego wydarzenia oraz film podsumowujący 10 lat konkursu.

Konkurs jest organizowany głównie przez Medycynę Praktyczną i  Naczelną Izbę Lekarską, we współpracy z Unią Polskich Pisarzy Lekarzy, Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie oraz Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

Informacje na temat konkursu (w tym regulamin – https://www.mp.pl/wena/regulamin) są podane na stronie www.mp.pl/wena.
W bieżącej, XI edycji konkursu oprócz kategorii PROZA I POEZJA, doszła jedna: dowolny utwór literacki na temat NIEŚMIERTELNOŚĆ.
Utwory można nadsyłać do 25 marca, ale zapewne ten termin zostanie przesunięty o kilka miesięcy, ponieważ Gala 2022 została właśnie (dzisiaj, na posiedzeniu komitetu organizacyjnego) przesunięta na 15 października (dotychczas zawsze odbywała się w drugiej połowie maja), z powodu remontu widowni Teatru Słowackiego – od kilku lat stałego miejsca Gali.
Utwory nagrodzone w danym roku ukazują się drukiem w postaci tomiku (https://www.mp.pl/wena/publikacje) oraz na łamach „Medycyny Praktycznej” (w załączniku PDF utworu, który zwyciężył w tym roku w kategorii proza, oraz relacja z Gali).

Może uznasz, że warto umieścić informację o tym wydarzeniu i konkursie na stronie internetowej Federacji, z zachętą do nadsyłania prac na konkurs. Wspomnę tylko, że mieliśmy już zgłoszenia z zagranicy, a jedną z laureatek była prof. Małgorzata Nowaczyk (pediatra i genetyk z Kanady).

PS: w załączniku także podsumowanie tegorocznej Gali oraz ogłoszenie o kolejnej edycji.
Pozdrawiam – Piotr Gajewski

Regulamin konkursu i daty nadsyłania tekstów Wena 2022_edycja XI

Relacja z uroczystej gali X-ego konkursu 135_WENA_Relacja_2021