Doniesienia

Konkurs „Przychodzi wena do lekarza”

5 grudnia, 2021

XI-y Konkurs literacki „Przychodzi Wena do lekarza”
nadsyłanie tekstów do 25 marca 2022

Pisze do nas dr Piotr Gajewski, redaktor pisma Medycyna Praktyczna (https://www.mp.pl), które to pismo od wielu lat organizuje konkurs literacki „Przychodzi Wena do lekarza”.
Ogłaszamy ten konkurs na naszej domenie, gdyż jak słusznie twierdzi dr Gajewski, byłoby korzystne dla konkursu, aby lekarze polonijni również brali w nim udział. Regulamin konkursu i daty zapisu znajdują się w załączonym linku na dole tej strony. (PK)
 

16 października br. odbyła się w Teatrze Słowackiego w Krakowie jubileuszowa Gala Konkursu „Przychodzi wena do lekarza”. Na tej stronie https://www.mp.pl/wena/gala znajdziesz relację filmową z tego wydarzenia oraz film podsumowujący 10 lat konkursu.

Konkurs jest organizowany głównie przez Medycynę Praktyczną i  Naczelną Izbę Lekarską, we współpracy z Unią Polskich Pisarzy Lekarzy, Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie oraz Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

Informacje na temat konkursu (w tym regulamin – https://www.mp.pl/wena/regulamin) są podane na stronie www.mp.pl/wena.
W bieżącej, XI edycji konkursu oprócz kategorii PROZA I POEZJA, doszła jedna: dowolny utwór literacki na temat NIEŚMIERTELNOŚĆ.
Utwory można nadsyłać do 25 marca, ale zapewne ten termin zostanie przesunięty o kilka miesięcy, ponieważ Gala 2022 została właśnie (dzisiaj, na posiedzeniu komitetu organizacyjnego) przesunięta na 15 października (dotychczas zawsze odbywała się w drugiej połowie maja), z powodu remontu widowni Teatru Słowackiego – od kilku lat stałego miejsca Gali.
Utwory nagrodzone w danym roku ukazują się drukiem w postaci tomiku (https://www.mp.pl/wena/publikacje) oraz na łamach „Medycyny Praktycznej” (w załączniku PDF utworu, który zwyciężył w tym roku w kategorii proza, oraz relacja z Gali).

Może uznasz, że warto umieścić informację o tym wydarzeniu i konkursie na stronie internetowej Federacji, z zachętą do nadsyłania prac na konkurs. Wspomnę tylko, że mieliśmy już zgłoszenia z zagranicy, a jedną z laureatek była prof. Małgorzata Nowaczyk (pediatra i genetyk z Kanady).

PS: w załączniku także podsumowanie tegorocznej Gali oraz ogłoszenie o kolejnej edycji.
Pozdrawiam – Piotr Gajewski

Regulamin konkursu i daty nadsyłania tekstów Wena 2022_edycja XI

Relacja z uroczystej gali X-ego konkursu 135_WENA_Relacja_2021

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych