Doniesienia

nagrodaTVP

2 stycznia, 2021

Jak donosi poniżej z Berdiańska Olga Bondarewam, ich stowarzyszenie lekarskie otrzymało nagrodę TVPolonia za rok 2020 „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”. Nagroda jest tym bardziej cenna, gdyż stowarzyszenie działa w bardzo trudnych warunkach na wschodzie Ukrainy, gdzie stan wojenny jest ciągle aktualny i linia frontu przebiega o kilka kilometrów dalej.
Nasze gratulacje dla Koleżanek i Kolegów z Berdiańska – Zarząd Federacji i redakcja domeny internetowej.

Koledzy,

Z radością i dumą pragnę poinformować, iż w roku 2020 nagroda TVP Polonia  „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” wędruje na Ukrainę, nad morze Azowskie. Wyróżnienie zostało przyznane Polonijnemu Kołu Lekarzy Polskiego Kulturalno-Oświatowego Towarzystwa „Odrodzenie” w Berdiańsku za działalność charytatywną i ofiarne niesienie pomocy Polakom na Wschodzie, a także ich najbliższym sąsiadom w czasach pandemii COVID-19.

Jak podaje TVP Polonia, w tym roku szczególnym dla nas wszystkich, Kapituła Nagrody pragnęła uhonorować Polaków i organizacje polonijne, którzy w czasach pandemii troszczyli się o innych, dając wyraz swej niezwykłej solidarności z najbardziej potrzebującymi. W tym szczególnie trudnym dla wszystkich krajów roku w walkę z pandemią włączyło się wiele organizacji polonijnych, duszpasterstwa, harcerze  i uczniowie polskich szkół, w tym Polskie Kulturalno-Oświatowe Towarzystwo „Odrodzenie” Berdiańsku.

Gala wręczenia nagrody TVP Polonia odbyła się 27 grudnia 2020 roku on-line.

Dla nas nagroda „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” jest wielkim zaszczytem i gestem uznania trudów. Cieszy ten fakt, że zauważono i doceniono wieloletnią pracę na rzecz krzewienia szeroko rozumianej polskości oraz wkład w sprawę rozwoju stosunków dobrosąsiedzkich na wieloetnicznej Ukrainie.

Polacy znad morza Azowskiego serdecznie dziękują wszystkim partnerom w Ukrainie i Polsce.

Wyróżnienie to traktujemy, jako nasze, „Odrodzenia” i instytucji wspierających działalność polskiej diaspory, wspólny osiągnięcia i sukces oraz zachętę do dalszej współpracy w imię Polski i Polaków.

Szczegóły: http://polonia.org.ua/wielkie-serca-polakow-berdianska.html

Miejmy Wielkie Polskie Serca otwarte na świat!  

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych