Doniesienia

Patriotyzm2019

18 lipca, 2019

20-21 wrzesien 2019, CHICAGO
2-dniowa konferencja „Patriotism, Heritage and Medicine”

Witam,

Z wielką przyjemnością pragnę zaprosić Panstwa do udziału w II Konferencji „Patriotism, Heritage and Medicine”, organizowanej przez Zwiazek Lekarzy Polskich w Chicago.  Celem Konferencji jest upamiętnienie 80tej Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz 75tej Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.  W szczególności chcemy pokazać sylwetki lekarzy, walczących na różnych frontach wojny w wojskach alianckich, w Armii Krajowej i Powstaniu, uwięzionych w obozach koncentracyjnych, wywiezionych na Syberię i rozstrzelanych w Katyniu.  Chcemy tez przypomnieć lekarzy, którzy przeszli szlakiem Generała Andersa jak również przypomnieć Polską Szkołę Medyczną w Edynburgu i powojenne losy uczelni medycznych w Wilnie i we Lwowie.  Konferencję kierujemy w szczególności do środowisk amerykańskich w ramach przypominania o historii II Wojny Światowej.

Oto program imprez związanych z Konferencją:

20 września (piątek)

18.00 – spotkanie w Muzeum Polskim w Chicago, połączone z wykładami i recepcją.  Wystąpienia zaproszonych gości.

21 września (sobota)

9.00 –   Konferencja w International Museum of Surgical Science, Chicago: Wykłady zgodnie z nadesłanymi tematycznymi zgłoszeniami

13.30 – Lunch w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago

18.00 – Rejs po Jeziorze Michigan na luksusowym statku „Odyssey”

Bardzo proszę o nadesłanie tytułów i krótkich streszczeń (max 250 słów) potencjalnych prezentacji.  Serdecznie zapraszam do udziału w Konferencji przedstawicieli środowiska medycznego w kraju i za granica.   Bardzo proszę o promocje Konferencji, udział w niej oraz ew. wspieranie prezentacji przez przedstawicieli społeczności lekarskiej.

Dodam, że ubiegłoroczna konferencja, pod tym samym tytułem, poświęcona lekarzom walczącym o przywrócenie niepodleglej Polski w 1918 roku była niezwykle mile przyjęta przez wiele środowisk w kraju i za granicą.

Łacze pozdrowienia,
Marek Rudnicki, Chicago

Osoby zainteresowane tym spotkaniem są proszone o kontakt z Profesorem Markiem Rudnickim
<rudnicki@gmail.com>

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych