Doniesienia

photomedica

8 sierpnia, 2020

PAM_info_plakat_www

Międzynarodowy konkurs fotografii 2020
www.photoartmedica.com

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Bieżący rok 2020 rzucił światu niespotykane we współczesnych nam czasach wyzwanie – pandemię COVID-19, która pochłania wiele istnień ludzkich i powoduje masowe zachorowania. Społeczności całego świata zjednoczyły się w walce z koronawirusem kosztem wielu wyrzeczeń. Jednak mimo tych wyrzeczeń i różnych ograniczeń staramy się szukać normalności i chwil odprężenia. W tym duchu zapraszamy Was do udziału w VIII Międzynarodowym Salonie Fotografii Artystycznej Lekarzy PhotoArtMedica 2020.

W tej edycji po raz trzeci zapraszamy do zgłaszania fotografii w kategorii „Fotografia medyczna”. Niewątpliwie ta kategoria skłania do podjęcia tematu walki służb medycznych z pandemią COVID-19 w różnych kontekstach. Fotografie dokumentujące tą bezprecedensową walkę mogą stać się historycznym świadectwem ofiarności służb medycznych i społeczeństw całego świata dla przyszłych pokoleń. Jak do tej pory oczekujemy też fotografii ukazujących codzienność ośrodków medycznych, relacje lekarz – pacjent a także fotografii wykonanych za pomocą nowoczesnych technik obrazowania medycznego w ciekawych niekiedy artystycznych ujęciach. W tym roku po raz pierwszy w kategorii „Fotografia medyczna” oprócz dotychczasowych nagród zostanie przyznany Honorowy Medal Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, która ponownie objęła swymi Auspicjami Salon PhotoArtMedica.

Zapraszamy również do przedstawiania fotografii w kategorii tematycznej „Świat wody”. Woda jest nieodłączną częścią naszego życia, naszego świata. Jest częścią naszego organizmu, jest niezbędna dla naszych funkcji życiowych, pokrywa większą część powierzchni naszej planety – Błękitnej Planety. Cieszy nasze oczy wspaniałymi krajobrazami oceanów, mórz, rzek, potoków. Objawia nam się sielankowymi obrazami wakacyjnego relaksu ale też niszczącego żywiołu. W naszej rzeczywistości z pewnością coraz ważniejsze stają się ekologiczne aspekty interakcji człowieka ze światem wody.

W kategorii temat wolny oczekujemy fotografii o dowolnej tematyce, wykonanych dowolnymi technikami, pełnymi własnych inspiracji i fantazji.

W katalogu pokonkursowym tradycyjnie już zaprezentujemy nie tylko nagrodzone prace ale też po jednej pracy każdego z uczestników. Czekamy na Wasze foto-inspiracje.

Dr n. med. Krzysztof Muskalski, EFIAP/s, AFRP, ZPAF

Przewodniczący Salonów PhotoArtMedica

PROSIMY SKORZYSTAĆ Z LINKU ABY ZOBACZY TEGOROCZNĄ UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych