Uncategorized

VI-y Kongres

15 listopada, 2017

VI-y Kongres Polonii Medycznej
Czestochowa, 21-24 czerwca 2006

Po 9-cio letniej przerwie, (III Kongres miał miejsce w 1997 r.) Konres Polonii Medycznej odbył się ponownie w Częstochowie. W międzyczasie komunikacja przez Internet stała się czymś codziennym i na zjazd przyjechało około 1500 osób (960-ciu lekarzy) w tym po raz pierszy duża grupa lekarzy z Polski, ktorzy aktywnie wzięli udział zarówno w częsci naukowej jak i towarzyskiej kongresu. Kongres odbył się pod hasłem „Plagi naszych czasów; co nowego w diagnostyce i terapii”.
Tematyka medyczna dotyczyła głównie kardiologii, onkologii, traumatologii, jak też problemów etycznych w medycynie. Po raz pierszy uczestnicy kongresu moglii obejrzeć operację kardiologiczną bezpośrednio transmitowaną z bloku operacyjnego. Najważniejsze polskie autorytety w dziedzinie kardiologii uczestniczyly w Kongresie, jak też wielu wybitnych naukowców zagranicznych polskiego pochodzenia.
image035-1024x621Sesja kardiologiczno-kardiochirurgiczna (od lewej; J. Sadowski /Kraków/, F.Forycki /Berlin/, J. Borowiec /Uppsala/,A. Bochenek /Katowice/, M.Zembala /Zabrze/)

Ukoronowaniem imprez towarzyszących był gigantyczny piknik w Koszęcinie z występem zespołu Sląsk dla 1500 uczestników kongresu. Należy podziwiać kolegów z częstochowskiej Izby Lekarskiej, którzy poza piknikiem przygotowali imponujacą ilość imprez towarzyszacych (patrz ponizej).

VI-y

VIe Kongres

Kilka zdjęć które oddają atmosfere tego niezwykle sympatycznego spotkania (trzeba kliknąć na miniaturę aby  powiększyć niektóre zdjęcia).

Więcej szczegołów odnośnie VI-ego Kongresu można znaleźć na witrynie wydawnictw medycznych :

Sprawozdanie w gazecie medycznej PULS
Sprawozdanie w Gazecie Lekarskiej

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych