Uncategorized

Zierski

8 stycznia, 2020

Dowiedzieliśmy się z opóźnieniem, że Profesor Jan Zierski założyciel i wieloletni prezes Niemiecko – Polskiego Towarzystwa Medycznego w Berlinie, zmarł 16 listopada 2019 w 80-ym roku życia.
Jan Zierski uzyskał dyplom lekarski na A.M w Łodzi w 1963 r. Specjalizował się w neurochirurgii, gdzie stał się jednym z uznanych autorytetów światowych. W latach 1987-2006 kierował uniwersytecką Kliniką Neurochirurgii Neuköln w Berlinie. Niezwykle związany ze środowiskiem polonijnym, założył na początku lat 90-ych Niemiecko-Polskie Towarzystwo Medyczne.
Stowarzyszenie zostało formalnie zarejestrowane w Niemczech w 1996 r., ale regularne spotkania rozpoczęły się już od 1993 r. Stowarzyszenie zostalo przyjete do Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych w kwietniu 1999 r.
Przez wiele lat było to jedno z najbardziej aktywnych stowarzyszeń w Federacji, zwłaszcza w dziesiecioleciu 2000-2010 r.
W tych latach członkowie stowarzyszenia byli niezwykle aktywni, zarówno w łonie Federacji, jak też na Kongresach Polonii Medycznej (J.Zierski, Z.F.Forycki, A.Klobukowski, M.Godel, L.Chełmiński).
Profesor Jan Zierski był nie tylko znakomitym specjalistą, ale kolegą o blyskotliwej inteligencji, zdolnościach literackich i aktorskich (w okresie studiów byl aktorem, jak niżej podpisany, w studenckim teatrze Cytryna przy AM w Lodzi).
Niezwykle uczynny, jeździł często do Polski szkolić młodych polskich neurochirurgów, jak też przyjmował, przeważnie bezpłatnie, wielu pacjentów z niezbyt odległej Polski.

„Wielki” lekarz, wspanialy Kolega, będzie nam go brakowało. PK

Prof.Jan Zierski-moderator2003 – V-y Kongres Polonii Medycznej w Katowicach

Berlin 20072007 – AMOPF w Berlinie na zaproszenie stowarzyszenia berlinskiego. Przemówienie Prof.Jana Zierskiego w Ambasadzie Polskiej w Berlinie (obok Jana, polski ambasador w Niemczech, mgr Marek Prawda) .

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych