Uncategorized

Zybort

11 maja, 2021

Dariusz Żybort

Urodziłem się 19 sierpnia 1974 r, w Wilnie. W 1992 r. ukończyłem Szkołę Średnią im. Wł. Syrokomli w Wilnie, w 1997 r. Akademię Medyczną w Białymstoku, wydział lekarski, oddział stomatologii. Odbyłem staż podyplomowy na Uniwersytecie Wileńskim. Od 1998 do 2001 roku pracowałem jako lekarz stomatolog w przychodni w Szeszkinie w Wilnie. Od 2001 roku prowadzę prywatną praktykę stomatologiczną. Od 1998 r. jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Medycznego na Litwie, przez kilka kadencji pełniłem funkcje wiceprezesa, od kwietnia 2018 r do kwietnia 2021 r. byłem wybrany na stanowiskoo prezesa PSML. Od  marca 2018 roku jestem prezesem Społecznego Komitetu opieki nad Starą Rossą.
Moją pasją była i jest historia. Jako lekarz zacząłem się interesować historią medycyny wileńskiej, jak też historią Wilna. Z biegiem czasu zacząłem brać udział w konferenjach z historii medycyny, co w przyszłości zaowacowało w organizowaniu konferencji z historii medycyny w Wilnie przy współpracy z PSML. Później zaczęliśmy też organizować konferencje i wystawy z historii medycyny wileńskiej wspólnie z Uniwersytetem Wileńskim, przekazując informację o spuściznie historycznej naszym litewskim kolegom. Wspólnie z kolegami z PSML objęliśmy opieką groby lekarzy na wileńskiej Rossie. Pierwsze przygody z Rossą rozpoczęły się przed dziesięciu laty od odnalezienia i sprzątania grobów lekarzy na Rossie. Potem było odnowienie pierwszego pomnika, następnie zorganizowanie w maju 2014 roku z lekarzami ze stowarzyszenia kwesty na Rossie. Jesienią 2014 roku podjąłem się zorganizowania pierwszej kwesty na cmentarzach Wileńszczyzny, potem była kolejne każdego roku. Potem doszły prace nad renowacją pomników i w marcu 2018 roku zostałem prezesem SKOnSR .
Kolejnym ważnym punktem w działalności PSML jest wciągnięcie do działalności stowarzyszenia studentów medycyny, przed pięciu laty byłem pomysłodawcą założenia koła studentów przy naszym stowarzyszeniu. Udało się, młodzież aktywnie działa, a ja podjęłem się koordynowania tej działalności poprzez pomoc w organizacji praktyk i stypendiów.
Poza działalnością w PSML i SKOnSR mam też hobby. Kolekcjonuję stare pocztówki z Wilnem. Mogę porównać jak zmieniało się miasto w przeciągu stuleci.

Inne posty

Rejestracja na Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej

Szanowne Koleżanki,Szanowni Koledzy, Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej odbędzie się już za kilka miesięcy. Organizatorzy wielkiego międzynarodowego spotkania polskich medyków z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem przygotowują Państwu konferencje naukowe oraz spotkania towarzyskie. Chcemy nasz pobyt w Krakowie uczynić świętem polskiej myśli naukowej oraz sposobnością na nawiązanie i odnowienie przyjaźni. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu ze specjalnym zaproszeniem przygotowanym Państwu przez Panią Prezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych, dr Kornelię Król. Celem ułatwienia Państwu wglądu w sam Kongres, podajemy kilka niezbędnych odnośników: Strona internetowa Kongresu:  https://kongrespoloniimedycznej.org/ Rejestracja:https://kongrespoloniimedycznej.org/rejestracja Program Naukowy:https://kongrespoloniimedycznej.org/o-kongresie/edycja-2024/program-kongresu Do zobaczenia w Krakowie, Prezes i ZarządFederacji Polonijnych Organizacji Medycznych
Placeholder

Rejestracja i program obchodów 35-lecia AMOPF

AMOPF świętuje 35. rocznicę nieprzerwanej działalności spotkaniem, które odbędzie się 25 maja 2024 roku w Ambasadzie Polski we Francji (57 rue Saint Dominique 75007 Paryż. Metro, RER: Invalides). Mamy nadzieję, że licznie się Państwo zjawią. W dwóch załącznikach znajdą Państwo wszystkie szczegóły dotyczące tego spotkania: Mam nadzieję, że spotkamy się licznie 25 maja. Przesyłam serdeczne pozdrowienia Dr Pierre KonopkaPrezes Honorowy AMOPF w imieniu Zarządu. P.S. Możecie Państwo wydrukować Formularz Zgłoszeniowy, wypełnić go ręcznie i zeskanować, aby wysłać jako załącznik do Państwa maila. Jeśli nie mogą Państwo zeskanować swojego formularza, można go sfotografować i wysłać za pomocą smartfona. PROGRAM SPOTKANIA 14:15-14:30 – PowitaniaKONFERENCJA HISTORYCZNAModeratorzy: P.Konopka, K.Klimczak14:30-15:00 – Polscy lekarze we Francji w XIX wieku (K.Klimczak, P.Konopka)15:00-15:15 – Polscy lekarze we Francji ... Rejestracja i program obchodów 35-lecia AMOPF