Uncategorized

JanuszK

12 maja, 2021

Janusz Kasina

W roku 1978 ukończyłem Akademię Medyczną w Krakowie, w roku 1982 uzyskałem amerykańską nostryfikację ECFMG, następnie specjalizację z anestezjologii i równocześnie z ginekologii. W roku 1987 obroniłem doktorat. Dwa lata później uzyskałem specjalizację z ginekologii w Szwecji.

Pasję jaką było dla mnie położnictwo zamieniłem na pracę jaką jest ginekologia i pasję jaką jest współorganizowanie życia Polonii medycznej.
Pracuję w Sztokholmie w swojej praktyce ginekologicznej i organizuje zatrudnionym w niej kolegom przyjmowanie okolo 15 000 wizyt rocznie.
Zaangażowanie w życie polonijno-medyczne sprawiło, ze przez kilka kadencji byłem prezesem i wiceprezesem Polskiego Związku Medycznego w Szwecji.

W roku 1994 byłem uczestnikiem uroczystości powstania dzisiejszej Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. W latach 1996-98 byłem sekretarzem Rady Federacji, następnie w latach 1998-2000 prezesem Rady Federacji, przez dwie kadencje wiceprezesem, a od roku 2016 do dzisiaj, ponownie, prezesem. Współorganizowałem dwa Kongresy Polonii Medycznej – w roku 2000 w Warszawie i roku 2019 w Gdańsku.
Cieszę się, że wiele osób podziela moja pasję, poświęcając swój czas, siły i pieniądze na rzecz budowania kontaktów i jedności Polonii medycznej oraz jej współpracy z lekarzami w Polsce. Nasza praca daje dużo satysfakcji i, w moim przekonaniu, pożytku dla polonijnych i polskich lekarzy oraz ich pacjentów. Jej dodatkowym efektem jest też to, że nasza jedność, harmonijne współdziałanie i pozycja w społeczeństwach w których żyjemy rzutują pozytywnie na obraz pozostałych członków Polonii oraz gruntują w oczach otoczenia zdanie o Polsce i Polakach.

Chociaż nie było to celem moich działań, to jednak satysfakcję sprawiły mi wyróżnienia, spośród których najwyżej cenię sobie przyznanie mi w roku 2000 Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz zostanie Członkiem Honorowym Polish-American Medical Society – największej organizacji polonijno-medycznej.

W chwilach kiedy znalazłem czas na inne pasje, przebiegłem kiedyś 42.195 metrów, zanurkowałem ponad 200 razy, bylem w 90 krajach i zrobiłem kilkaset tysięcy zdjęć.

Inne posty

Spotkaj lekarzy z całego świata!

Szanowni Państwo, Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowuje się do Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej. Polscy medycy z wielu zakątków świata spotkają się, aby uczcić 30-lecie Federacji. Kraków, dawna stolica Polski, miasto pełne historii, kultury i piękna, będzie gospodarzem tego wielkiego i niemającego odpowiednika w świecie wydarzenia. W dniach 12-14 września 2024 roku, zaproszeni goście będą mogli podzielić się swoją wiedzą i podziwiać unikalność Podwawelskiego Grodu,zaliczanego do międzynarodowego dziedzictwa nauki i sztuki. Tematem Jubileuszowego Kongresu Polonii Medycznej jest: „Medycyna – wyścig z czasem.” Chcemy spojrzeć w przyszłość, rozważyć obecność futurystycznych technologii i sztucznej inteligencji. Pragniemy dotknąć obszarów medycyny, do których jeszcze nie sięgają nasza myśl i wyobraźnia. Tematyka ta będzie myślą przewodnią wszystkich sesji naukowych. Planowane są ... Spotkaj lekarzy z całego świata!
Placeholder

Zebranie Rady w Dusseldorfie

17 listopada 14:00-17:00 czasu polskiego i niemieckiego, 7:00-10:00 czasu w Chicago oraz 15:00-18:00 czasu litewskiego odbędzie hybrydowe spotkanie Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/98182387390?pwd=Q0pXTUxvdzBXNHc1aEFoOWU0VytJdz09 Meeting-ID: 981 8238 7390Passcode: 420563 Do zobaczenia, Prezes i Zarząd Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych