Zrzeszamy
Polonijne organizacja medyczne

X Kongres, Gdańsk, 2019

Sprawdź

IX Kongres, Warszawa, 2016

Sprawdź

VIII Kongres, Kraków, 2013

VIII Kongres Polonii MedycznejI Światowy Kongres Lekarzy Polskich Kongres ten mial miejsce w Krakowie w dniach 23-26 maja 2013. Udział w Kongresie wzięło ponad 900 polskich lekarzy reprezentujących 27 krajow. Po raz pierwszy do Kongresu Polonii dołączono oficjalnie I-y Swiatowy Zjazd Lekarzy Polskich. Poniżej kilka zdjęć z kluczowych momentów kongresu: uroczyste otwarcie kongresu w nowo-otwartej operze krakowskiej, obrady w licznych sekcjach medycznych, przyjęcie u Prezydenta miasta, jak też gigantyczne przyjęcie dla 900 osób w czasie „Biesiady Staroposkiej”(aby zdjęcie powiększyć trzeba kliknąć na miniaturę).

Sprawdź

VII Kongres, Toruń, 2010

VII Kongres Polonii MedycznejToruń 24-26 czerwca 2010 r. VII-y Kongres był dużym sukcesem naukowych i ilość jak też jakość przedstawionych prac była zdumiewająca. Punktem kulminacyjnym zjazdu była konferencja Prof.Marii Siemionow, która dokonała pierwszego przeszczepu twarzy w Stanach Zjednoczonych. Obrady odbywały się w komfortowych salach wykładowych Uniwersytetu Mikolaja Kopernika, a imprezy towarzyskie w urokliwych miejscach przepięknie odnowionego toruńskiego Starego Miasta. Więcej szczegółów, a zwłaszcza zdjęć na temat kongresu, można znaleźć bezpośrednio na witrynie toruńskiego Komitetu Organizacyjnego : VII Kongres Polonii Medycznej

Sprawdź

VI Kongres, Częstochowa, 2006

Sprawdź

V Kongres, Katowice, 2003

Sprawdź

IV Kongres, Warszawa, 2000

IV-y Kongres Polonii Medycznej miał miejsce w dniach 1-4 czerwca 2000  w Warszawie.Niezwykle ciekawe sesje naukowe były poświecone w pierwszym dniu obrad organizacji i kosztom służby zdrowia, jak tez roli Internetu w medycynie. Natomiast w drugi dzień obrad byl poświecony problematyce medycznej (sesje kardiologiczna, onkologiczna, psychiatryczna itd).Uroczyste zamknięcie kongresu nastapiło na Zamku Królewskim.

Sprawdź

I Kongres, Częstochowa, 1991

I-y Kongres Polonii Medycznej miał miejsce w dniach 19-23 czerwca 1991 r. w Częstochowie w niezwykle entuzjastycznej atmosferze. Kilkuset lekarzy polskich z całego świata uczestniczyło w tym spotkaniu, pierwszym po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Powyższe zdjęcia pochodzą z broszury opublikowanej przez Dr Zenona Rudzkiego, inicjatora i współorganizatora pierwszych trzech kongresów w Częstochowie. Brochura pt „XV lat tradycji” została wydana w 2006 r z okazji VI-ego Kongresu Polonii Medycznej, który ponownie odbył się w Częstochowie. Przy okazji I-ego Kongresu odbył się I-y Sejmik Polonii Medycznej, który na zakończenie obrad opracował uroczystą deklarację :

Sprawdź

Historia kongresów

Sprawdź