Kongresy

 IX Kongres Polonii Medycznej
II Światowy Zjazd Lekarzy Polskich

IX Kongres Polonii Medycznej jak też II Światowy Zjazd Lekarzy Polskich odbyły się w dniach 2–4 czerwca 2016 roku. w Warszawie. Był on płaszczyzną wymiany wiedzy i doświadczeń oraz podtrzymywania więzi lekarzy i naukowców polskiego pochodzenia z kolegałi mieszkającymi i praktykującymi w Polsce. Od lat 1990-tych hasłem przewodnim tych spotkań lekarzy z Polski i świata jest jest tematyka poprawy jakości i bezpieczeństwa leczenia.

Program naukowy kongresu obejmował prezentację najnowszych kierunków w medycynie oraz sesje i debaty poświęcone m.in. oczekiwaniom pacjentów i realiom edukacji medycznej, optymalnemu modelowi opieki onkologicznej i stomatologicznej, a także promowaniu wiedzy medycznej o szczepieniach. O wysoki poziom merytoryczny wygłaszanych referatów zadbał Komitet Naukowy z przewodniczącym prof. Markiem Rudnickim na czele.
Wśród tysiąca przybyłych uczestników znaleźli się się lekarze i studenci uczelni medycznych, eksperci i badacze zasłużeni dla rozwoju wielu dziedzin medycyny, jak również znamienici przedstawiciele świata nauki, polityki i kultury – z Polski oraz m.in. z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, USA i krajów byłego bloku wschodniego.
Pomiędzy zaproszonymi znalazło się wielu specjalistów swiatowej sławy; między innymi neurolog i genetyk, Prof. Zbigniew Wszolek z Mayo Clinic, transplantolog, Prof.Maria Siemionow z University of Illinois czy Prof. Roman Jaeschke z Kanady.

Poniżej kilka zdjęć, które ilustrują zarówno część medyczną jak i towarzyską kongresu. Zdjęcia można powiększyć przez kliknięcie.