Kongresy

VI-y Kongres Polonii Medycznej
Czestochowa, 21-24 czerwca 2006

Po 9-cio letniej przerwie, (III Kongres miał miejsce w 1997 r.) Konres Polonii Medycznej odbył się ponownie w Częstochowie. W międzyczasie komunikacja przez Internet stała się czymś codziennym i na zjazd przyjechało około 1500 osób (960-ciu lekarzy) w tym po raz pierszy duża grupa lekarzy z Polski, ktorzy aktywnie wzięli udział zarówno w częsci naukowej jak i towarzyskiej kongresu. Kongres odbył się pod hasłem „Plagi naszych czasów; co nowego w diagnostyce i terapii”.
Tematyka medyczna dotyczyła głównie kardiologii, onkologii, traumatologii, jak też problemów etycznych w medycynie. Po raz pierszy uczestnicy kongresu moglii obejrzeć operację kardiologiczną bezpośrednio transmitowaną z bloku operacyjnego. Najważniejsze polskie autorytety w dziedzinie kardiologii uczestniczyly w Kongresie, jak też wielu wybitnych naukowców zagranicznych polskiego pochodzenia.

Sesja kardiologiczno-kardiochirurgiczna (od lewej; J. Sadowski /Kraków/, F.Forycki /Berlin/, J. Borowiec /Uppsala/,A. Bochenek /Katowice/, M.Zembala /Zabrze/)

Ukoronowaniem imprez towarzyszących był gigantyczny piknik w Koszęcinie z występem zespołu Sląsk dla 1500 uczestników kongresu. Należy podziwiać kolegów z częstochowskiej Izby Lekarskiej, którzy poza piknikiem przygotowali imponujacą ilość imprez towarzyszacych (patrz ponizej).

Kilka zdjęć które oddają atmosfere tego niezwykle sympatycznego spotkania (trzeba kliknąć na miniaturę aby  powiększyć niektóre zdjęcia).

Więcej szczegołów odnośnie VI-ego Kongresu można znaleźć na witrynie wydawnictw medycznych :

Sprawozdanie w gazecie medycznej PULS
Sprawozdanie w Gazecie Lekarskiej